Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CD Projekt nie porzuca planów powrotu "Cyberpunk 2077" na Playstation

Cyberpunk 2077 został wydany 10 grudnia ubiegłego roku (fot. materiały prasowe)

CD Projekt rozmawia z Sony na temat przywrócenia dystrybucji gry "Cyberpunk 2077" w Playstation Store. - Inwestorzy nadal mają sentyment do tej spółki, ale rynek będzie bardziej patrzył na fakty niż na zapowiedzi dotyczące zmian ogłaszanych przez CD Projekt - mówi "Press" Kacper Koproń, analityk giełdowy z domu maklerskiego Trigon.

Prezes CD Projekt Adam Kiciński w rozmowie z Agencją Reutera podkreślił, że producent "Cyberpunk 2077" jest w kontakcie z Sony. Koncern osiem dni po premierze gry w grudniu 2020 roku wycofał ją z oferty Playstation Store, argumentując to licznymi błędami w wersji na konsole Sony. - Nie widzę opcji, by odłożyć "Cyberpunk 2077" na półkę. Jesteśmy przekonani, że uda nam się doprowadzić grę do takiego stanu, iż będziemy mogli być z niej dumni i tym samym z powodzeniem sprzedawać ją przez kolejne lata - mówił Kiciński.  

Zapytaliśmy CD Projekt o dodatkowe informacje w tej sprawie. Biuro prasowe nie wysłało odpowiedzi do czasu zamknięcia wydania "Presserwisu". 

Najnowsza łatka (patch) do gry została wydana 29 marca i zawierała ponad 500 modyfikacji. - Lista poprawek z najnowszego patcha do gry jest długa, ale to nadal niewystarczające, aby "Cyberpunk 2077" został ponownie dopuszczony do dystrybucji przez Sony. Nie wiadomo, czy naprawią to kolejne patche. To tym bardziej martwi, że wkrótce minie pół roku od premiery gry - mówi "Press" Kacper Koproń, analityk giełdowy z domu maklerskiego Trigon. - Inwestorzy nadal mają sentyment do tej spółki, ale rynek będzie bardziej patrzył na fakty niż na zapowiedzi dotyczące zmian ogłaszanych przez CD Projekt - dodaje.

Szymon Radzewicz ze Spider's Web podkreśla, że wersje na konsole Sony Playstation  mogą stanowić nawet jedną trzecią całkowitej sprzedaży "Cyberpunk 2077". - Dlatego ważne jest, aby jak najszybciej odzyskać dostęp do tych rynków. Bez nich "Cyberpunk 2077" wciąż jest sprzedażowym hitem, lecz konsole Sony stanowią świetne źródło przychodu - mówi "Press". Dodaje, że ważnym terminem dla CD Projekt będzie premiera gry na konsole nowej generacji: Xbox Series oraz PlayStation 5. Ta ostatnia jest zaplanowana na drugą połowę tego roku.

Poniedziałkowe notowanie na warszawskiej giełdzie CD Projekt zakończył na plus 1,12 proc., a akcje spółki kosztowały 186 zł. Dla porównania - na początku grudnia przed premierą "Cyberpunka 2077" firma CD Projekt miała maksymalną wycenę 464 zł.

(PTD, 13.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.