Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook usunął zapowiedź wywiadu Trumpa dla Fox News z konta jego synowej

Lara Trump próbowała promować swój wywiad z teściem, ale Facebook to uniemożliwił (screen: YouTube/Austin Kellerman)

Facebook usunął film z konta Lary Trump, promujący jej wywiad z Donaldem Trumpem w stacji Fox News, z którą właśnie podjęła stałą współpracę. 

Żona jednego z synów Trumpa, do niedawna jedna z ważniejszych postaci jego kampanii, udostępniła na Instagramie wiadomość od przedstawicieli Facebooka wyjaśniających, że film został usunięty "zgodnie z blokadą nałożoną na konta Donalda Trumpa na Facebooku i Instagramie". „Niniejsze wytyczne dotyczą wszystkich kont i stron powiązanych z kampanią oraz byłych współpracowników. Wszelkie dalsze treści zawierające głos Donalda Trumpa zostaną usunięte i spowodują dodatkowe ograniczenia kont” - napisano. Wcześniej nakładano blokady na treści publikowane wyłącznie na kontach należących do niego. Były prezydent nie ma już jednak kont w serwisach społecznościowych.

Donald Trump został wyrzucony z Facebooka na początku stycznia po ataku jego zwolenników na Kapitol. Rada nadzorcza Facebooka, w skład której wchodzą byli politycy, eksperci polityczni i naukowcy, nadal zastanawia się, czy pozwolić powrócić eksprezydentowi na platformę. Twitter zapowiedział, że powrót nie nastąpi nigdy.

(MAC, 02.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.