Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Węgierski rząd wpuszcza do szpitali tylko media państwowe

Węgierscy dziennikarze nie mają dostępu do informacji na temat pandemii (fot. Freepik.com)

Węgierskie niezależne serwisy informacyjne zamieściły w środę list otwarty do premiera Viktora Orbána, w którym apelują o zniesienie ograniczeń dotyczących informowania o systemie opieki zdrowotnej podczas pandemii koronawirusa.

Węgierski rząd zadecydował, że tylko państwowe media mogą być wpuszczane do szpitali i ośrodków szczepień. Innym mediom zabroniono rozmawiać z lekarzami.  "Lekarze i pielęgniarki nie mogą swobodnie rozmawiać ze społeczeństwem, a dziennikarzom nie wolno przebywać w szpitalach, więc nie możemy ocenić, co tam się dzieje” - napisano w liście opublikowanym w 28 mediach (gazetach i serwisach internetowych).

We wtorek Rada Europy zwróciła uwagę, że pracownicy węgierskich mediów mają coraz większe problemy z relacjonowaniem pandemii. Rząd odrzuca te zastrzeżenia jako „oparte na domniemaniach”.

(MAC, 01.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.