Dział: PRASA

Dodano: Marzec 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

SDP: Międlar nie jest już naszym członkiem

Jacek Międlar to były ksiądz, obecnie działacz narodowców i szef serwisu wPrawo.pl (screen: YouTube/wSensie.tv)

Zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich podjął uchwałę stwierdzającą, że "na skutek naruszenia procedur przewidzianych przez statut SDP przez zarząd Oddziału Dolnośląskiego Jacek Międlar nie jest członkiem" tej organizacji.

W połowie marca Jacek Międlar, były ksiądz, a obecnie działacz narodowców i szef serwisu wPrawo.pl, poinformował, że został przyjęty do SDP. Prezes Krzysztof Skowroński tłumaczył, że "nie zauważył" legitymacji Międlara, którą sam podpisał, i dodał, że były duchowny nie powinien być członkiem SDP.

Robert Błaszak, przewodniczący Komisji Członkowskiej Oddziału Dolnośląskiego SDP, napisał na stronie Sdp.pl, że został "świadomie pominięty w sprawie Jacka Międlara, co jest ewidentnym naruszeniem statutu". Jak opisywał, na pytanie o przyjęcie Międlara prezes zarządu Oddziału Dolnośląskiego SDP Jan Poniatowski miał mu odpowiedzieć: "Tak. Przyjęliśmy go, bo jest pandemia, bo jest dziennikarzem, napisał książkę ["Polska w cieniu żydostwa" – przyp. RB], prowadzi portal internetowy. A w ogóle to on niepotrzebnie upublicznił legitymację i media lewicowe to rozdmuchały…".

Dołączenie Międlara do stowarzyszenia wywołało falę komentarzy środowiska dziennikarskiego. Ośmioro członków SDP, w tym honorowa prezeska Krystyna Mokrosińska i członek zarządu głównego Ireneusz Stanisław Bruski, zaapelowało do Skowrońskiego o złożenie rezygnacji.

(JSX, 26.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.