Dział: REKLAMA

Dodano: Marzec 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK: Biedronka musi zorganizować akcję edukacyjną dla klientów

Właścicielem sieci sklepów Biedronka jest Jeronimo Martins Polska (fot. Jakub Kaminski/East News)

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, ma zorganizować akcję edukacyjną, w ramach której konsumenci będą mogli otrzymać bony zakupowe łącznej wartości 7,5 mln zł – tak zdecydował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

To wynik skarg konsumentów Biedronki na jej akcje promocyjne, w których można było otrzymać voucher zniżkowy na zakupy w zamian za wydanie określonej kwoty. Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zarzuca właścicielowi Biedronki, że negatywnie rozpatrywano reklamacje związane z ogólnopolskimi akcjami promocyjnymi po upływie 30 dni od ich złożenia.

Zarzuty dotyczą też opóźnień w publikacji regulaminów względem terminów rozpoczęcia poszczególnych akcji. Urząd zwraca uwagę, iż „zdarzały się sytuacje, w których to przedsiębiorca informował w reklamach i materiałach promocyjnych, że szczegóły akcji można poznać wchodząc na stronę internetową, tymczasem regulaminów tam nie było lub pojawiały się z opóźnieniem – zdarzało się, że nawet w ostatnim dniu akcji”. Postępowanie przeciwko Jeronimo Martins Polska wszczęto w marcu 2020 roku.

UOKiK zobowiązał Jeronimo Martins Polska do zorganizowania akcji edukacyjnej i quizu dla klientów. „Po zapoznaniu się z prawami klientów obowiązującymi podczas dokonywania zakupów, konsumenci będą mogli rozwiązać test i wygrać bon na zakupy w sieci Biedronka o wartości 15 zł. Spółka przygotuje 500 tys. voucherów o łącznej wartości 7,5 mln zł” - podał urząd, zaznaczając, że kod rabatowy będzie wysyłany na numer telefonu komórkowego konsumenta.

Galeria: Polscy laureaci World Press Photo

(IKO, 11.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.