Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosja spowalnia Twitter i grozi całkowitą blokadą

Wśród zakazanych wpisów na Twitterze miały być m.in. posty wzywające do protestów w obronie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego (fot. YouTube.com/Vox)

Roskomnadzor w środę wdrożył działania spowalniające prędkość działania Twittera. Powodem ma być nieusuwanie przez serwis zakazanych treści.

Prędkość działania Twittera ma być ograniczona na wszystkich urządzeniach mobilnych i na połowie urządzeń stacjonarnych. Jak podaje Roskomnadzor, serwis miał nie usunąć 3168 tweetów zawierających zakazane treści.

Przed rokiem Roskomandzor nałożył na Twitter, a także na Facebook, grzywnę w wysokości po 4 mln rubli (prawie 63 tys. dol.) za odmowę przeniesienia do Rosji serwerów z danymi użytkowników. 1 marca br. regulator stwierdził, że serwis "notorycznie narusza ustawodawstwo rosyjskie". W kolejnym etapie sankcji ma być blokada Twittera na terenie Rosji.

(MAC, 11.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.