Dział: INTERNET

Dodano: Luty 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jadczak, Słowik, Michalski i Faron w zespole Wirtualnej Polski

Dariusz Faron, Patryk Słowik i Patryk Michalski do WP dołączą w maju, a Szymon Jadczak w kwietniu (fot. materiały prasowe)

Szymon Jadczak z Tvn24.pl, Patryk Michalski z RMF FM, Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej" oraz Dariusz Faron z Onetu i "Przeglądu Sportowego" dołączą do zespołu dziennikarzy Wirtualnej Polski.

WP podkreśla, że nowe osoby dołączają do firmy w ramach kontynuacji strategii zwiększania liczby publikacji premium. Jadczak, Słowik i Faron swoje teksty mają publikować przede wszystkim w WP Magazynie, będą podlegać bezpośrednio Pawłowi Kapuście, zastępcy redaktora naczelnego WP ds. treści premium i szefowi serwisu WP SportoweFakty. Michalski dołączy do zespołu Wiadomości, będzie skupiał się na materiałach politycznych, relacjach i programach wideo, ale swoje materiały będzie publikować również w WP Magazynie.

Jadczak ma dołączyć do WP 1 kwietnia, pozostali dziennikarze na początku maja.

Szymon Jadczak jest dziennikarem śledczym, niedawno po ponad 12 latach rozstał się z TVN. Był dziennikarzem "Superwizjera" i "Uwagi!" TVN, producentem "Turbo kamery" TVN Turbo, od 2019 roku pracował w Tvn24.pl. Wcześniej pracował w "Gazecie Wyborczej" i Interii. W 2009 i 2020 roku otrzymał nagrody Grand Press.

Patryk Słowik od 2014 roku związany jest z "Dziennikiem Gazetą Prawną", zajmuje się tematyką biznesową, pisze także felietony do serwisu Bezprawnik.pl. W 2016 i 2017 roku otrzymał nagrody Grand Press.

Patryk Michalski od 2016 roku związany jest z radiem RMF FM jako reporter polityczny, był także warszawskim reporterem rozgłośni. Wcześniej współpracował przy programie "Fakty po południu" w TVN 24.

Dariusz Faron to dziennikarz sportowy, ostatnio związany z Onetem i "Przeglądem Sportowym".

W grudniu po niespełna trzech tygodniach od objęcia funkcji Marcin Meller zrezygnował ze stanowiska redaktora naczelnego WP. Nie chciał ujawnić powodów decyzji. Naczelnym WP został jego dotychczasowy zastępca Piotr Mieśnik. Niedawno Marcin Makowski zdecydował, że rezygnuje ze współpracy z "Tygodnikiem do Rzeczy", żeby skupić się na pracy w WP. (JSX, KOZ)

jsx, koz

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.