Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 04, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Meller nie jest już naczelnym Wirtualnej Polski

Marcin Meller objął stanowisko naczelnego WP.pl 16 listopada (fot. materiały prasowe)

Marcin Meller po niespełna trzech tygodniach złożył rezygnację z funkcji redaktora naczelnego Wirtualnej Polski. Naczelnym portalu został Piotr Mieśnik.

Marcin Meller został naczelnym WP.pl 16 listopada. W piątek, 4 grudnia napisał na Facebooku, że złożył rezygnację z funkcji. 

Właśnie złożyłem rezygnację z funkcji redaktora naczelnego Wirtualnej Polski.

Opublikowany przez Marcin Meller Piątek, 4 grudnia 2020

Po dwóch godzinach spółka oficjalnie potwierdziła rezygnację Mellera. "Jesteśmy zaskoczeni decyzją Marcina Mellera o rezygnacji z funkcji redaktora naczelnego WP. Żałujemy, że nie dał nam szansy na rozmowę o powodach, bo w tym samym momencie przekazał tę wiadomość publicznie. W środę Marcin Meller miał prezentację na spotkaniu wszystkich menedżerów Wirtualnej Polski, nic nie wskazywało na to, że nie podejmie się realizacji swoich planów. Jednocześnie informuję, że od dzisiaj redaktorem naczelnym WP jest Piotr Mieśnik" - napisał w komunikacie Michał Siegieda, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej WP Holding.

Piotr Mieśnik był zastępcą Mellera. Od czasu odwołania Tomasza Machały pełnił obowiązki naczelnego. Machała stracił stanowisko po tym, jak OKO.press opisało relacje między WP a środowiskiem związanym z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Nasi rozmówcy wskazywali, że Meller został wybrany właśnie po to, by naprawić wiarygodność WP i zadbać o standardy. 

Na niedawnej konferencji prasowej Wirtualnej Polski Marcin Meller zapowiadał, że chce wykorzystać swoje 30-letnie doświadczenie dziennikarskie do tego, aby w WP tworzono lepsze jakościowo treści. – Chcę utrzymać wszystko, co dobre, czyli wyniki Wirtualnej Polski. I dodać tradycyjne wartości dziennikarskie: jakość i prestiż – mówi Meller.

Odnosząc się do zarzutów braku doświadczenia w tworzeniu medium internetowego, Meller przekonywał, że gwarancją kontynuacji dotychczasowej polityki WP ma być jego zastępca Piotr Mieśnik. Jak mówił, światopoglądowo Wirtualna Polska miała być medium środka, w programach i artykułach miały się pojawiać osoby przedstawiające różne punkty widzenia. 

Marcin Meller z wykształcenia jest historykiem. Przez 12 lat był reporterem „Polityki”. W latach 2000-2002 był prowadzącym pierwszego w Polsce reality show „Agent”. Od 2003 do 2012 redaktor naczelny polskiej edycji „Playboya”. W latach 2005-2008 oraz 2013-2019 współprowadził "Dzień dobry TVN". Od 2009 roku jest gospodarzem "Drugiego śniadania mistrzów" w TVN 24. Od 2016 roku był dyrektorem w Grupie Wydawniczej Foksal. Przez osiem lat był felietonistą „Newsweeka”, w październiku pożegnał się z czytelnikami.

Z danych Mediapanelu wynika, że w październiku stronę główną Wp.pl odwiedziło 14,24 mln internautów.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

RAQ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.