Dział: PRASA

Dodano: Luty 04, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Orlen chce przejąć Polska Press do końca lutego

Polska Press ma 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych (fot. Piotr Molecki/East News)

Członek zarządu Orlenu Jan Szewczak przewiduje, że koncern do końca miesiąca przejmie Polska Press. Wcześniej firma zapowiadała, że stanie się to do końca stycznia. 

W grudniu Orlen poinformował, że przejmuje wydawnictwo Polska Press, które ma 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych, ok. 120 tygodników lokalnych oraz serwisy internetowe. Koncern czeka na decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Spodziewamy się tej decyzji UOKiK dosłownie na dniach, tu nie ma żadnych elementów zagrożenia konkurencji, podziału rynku. Liczymy się z tym, że takie realne podejście to jest końcówka lutego. Zapewniam, że wszystkie niezbędne zgody, badania i analizy zostały wykonane przez bardzo renomowanych doradców – powiedział członek zarządu ds. finansowych Jan Szewczak podczas czwartkowej prezentacji wyników finansowych Orlenu. Wcześniej prezes koncernu Daniel Obajtek mówił RMF FM o przejęciu wydawcy do końca stycznia.

W poniedziałek odbędzie się konferencja, podczas której Orlen opowie o szczegółach strategii w sprawie kolportera prasy Ruch. W opublikowanym w czwartek sprawozdaniu finansowym za czwarty kwartał 2020 roku Orlen poinformował, że w listopadzie kupił 64,94 proc. spółki Ruch za 130 mln zł. Orlen podał także, że na koniec 2020 roku Ruch miał 1 209 kiosków i saloników prasowych. To o 124 mniej niż średnio w 2019 roku.

Niedawno UOKiK nie zgodził się na przejęcie Eurozetu przez Agorę, argumentując to zbyt silną pozycją grupy radiowej, która powstałaby po koncentracji. Agora wniosek o przejęcie 60 proc. pozostałych akcji spółki od czeskiego SFS Ventures złożyła pod koniec października 2019 roku, UOKiK decyzję odmowną wydał po ponad 14 miesiącach, w styczniu 2021 roku.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 04.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.