Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sakiewicz zapowiada serwis społecznościowy Klubów "Gazety Polskiej"

Powstanie nowego serwisu społecznościowego zapowiedział w niedzielę Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” (screen YouTube.com/Telewizja Republika)

Kluby "Gazety Polskiej" w najbliższą środę mają wystartować z nowym serwisem społecznościowym o nazwie Albicla. 

W niedzielnym programie "Polityczna kawa" w Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, zapowiedział powstanie serwisu społecznościowego Albicla. Witryna ma zostać uruchomiona w ramach sprzeciwu wobec blokad lub zawieszeń zastosowanych przez wielkie platformy społecznościowe pod adresem ustępującego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

"Niebezpieczne zjawiska monopolizacji i cenzury narastały od kilku lat, ale teraz osiągnęły apogeum. Musimy, mamy obowiązek się temu przeciwstawić. Jedyną radą jest tworzenie własnych mediów elektronicznych. Mamy już silne strony internetowe, które czytają miliony osób. Teraz trzeba je połączyć z mediami społecznościowymi" – zaznacza Tomasz Sakiewicz w komunikacie. 

Nazwa serwisu Albicla nawiązuje do łacińskich słów "aquila alba", czyli orzeł biały. 

14 stycznia należący do Google serwis YouTube dołączył do grupy wielkich platform społecznościowych, które zablokowały lub zawiesiły konto amerykańskiego prezydenta w wyniku wydarzeń na Kapitolu w Waszyngtonie 6 stycznia. Wcześniej zrobiły to Facebook, Instagram, Snapchat i Twitch oraz Twitter (na stałe).

(BAE, 18.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.