Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube zawiesił na tydzień kanał Donalda Trumpa

YouTube dał Trumpowi pierwsze ostrzeżenie, po trzecim kanał zostanie wyłączony na stałe (screen: YouTube/WKYC Channel 3)

YouTube zawiesił kanał prezydenta Donalda Trumpa na co najmniej tydzień. Jako powód podano podżeganie do niepokojów i przemocy.

"Po dokonaniu przeglądu i w świetle obaw o potencjalną przemoc usunęliśmy nowe treści opublikowane na kanale Donalda J. Trumpa za złamanie naszego regulaminu. Kanał ma na koncie pierwsze uchybienie i tymczasowo nie będzie mógł publikować nowych treści przez minimum siedem dni" - ogłoszono na twitterowym koncie YouTube. Od 7 stycznia YouTube zawiesza wszystkie kanały zamieszczające treści podważające wyniki wyborów w USA.

Należący do Google serwis YouTube jest ostatnią z wielkich platform społecznościowych, która zablokowała lub zawiesiła konto amerykańskiego prezydenta w wyniku wydarzeń na Kapitolu w Waszyngtonie 6 stycznia. Wcześniej zrobiły to Facebook, Instagram, Snapchat i Twitch oraz Twitter (zrobił to na stałe).

Z kolei do grona firm, które wstrzymały wypłaty dla amerykańskich kongresmenów odmawiających uznania oficjalnych wyników wyborów prezydenckich, dołączyły The Walt Disney Company i Walmart.

(MAC, 14.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.