Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 12, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Piątki bez zebrań" - "Gazeta Wyborcza" chce zmniejszyć liczbę firmowych telekonferencji

Nowy system ma działać testowo do połowy kwietnia (fot. Pixabay)

Kierownictwo "Gazety Wyborczej" (Agora) na trzy miesiące wprowadziło w redakcjach tytułu zasadę "piątki bez zebrań", by ograniczyć nadmierną liczbę firmowych łączeń on-line.

Napisali o tym w e-mailu do pracowników pierwszy zastępca redaktora naczelnego Jarosław Kurski i wydawca "GW" Jerzy B. Wójcik: "Przez Teamsy, Zooma, Skype robimy wywiady, kolegia, zebrania. Szybko się do tego nowego świata przyzwyczailiśmy. Łatwość zwołania zebrania, zapraszania na nie koleżanek i kolegów, sprawia, że kalendarze wypełniają się błyskawicznie. Spotkań jest tak dużo, że często z jednego przełączamy się na drugie. Nie mamy chwili na zebranie myśli, jaką w »starym świecie« dawało choćby przejście się z jednej sali do drugiej. Odbywa się to kosztem czasu poświęconego współpracownikom, pracy koncepcyjnej, spotkań z informatorami, partnerami, klientami. Coraz częściej mówimy o jeszcze jednym wirusie – o zebraniozie".

Kierownictwo podkreśla, że dzięki ustalanej wcześniej agendzie i lepszemu moderowaniu zebrania stają się krótsze i bardziej efektywne, ale dodatkowo wprowadza zasadę piątków bez zebrań. Próbnie ma obowiązywać przez trzy miesiące, do połowy kwietnia. Wyjątkiem mają być niezbędne dla redakcji kolegia produkcyjne oraz spotkania integracyjne, niezwiązane z bieżącymi sprawami.

(JSX, 12.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.