Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z powodu mniejszego budżetu w TAI będzie obniżka honorariów

Budżet TAI ma być niższy o ok. 20 mln zł (screen Tvp.info)

Telewizyjna Agencja Informacyjna TVP w roku 2021 będzie mieć mniejszy budżet niż w 2020 - ustalił "Press". Kierownictwo TAI zdecydowało się na obniżkę honorariów.

Z naszych informacji wynika, że budżet TAI w 2021 roku wyniesie prawdopodobnie ok. 170 mln zł, podczas gdy w 2020 roku było to 190 mln zł.

W związku z mniejszym budżetem kierownictwo TAI zdecydowało się obniżyć honoraria, co ma dotknąć m.in. prowadzących, wydawców, podwydawców i reporterów. Za to na wyższe stawki mogą liczyć np. inżynierowie studia.

W TAI część pracowników jest ryczałtowych - dostają stałą podstawę z umowy o pracę i dodatkową część, np. za prowadzenie programów (większość prezenterów TVP Info), a część jest honoracyjnych - mają własną działalność, ich wynagrodzenie zależy jedynie od liczby dyżurów. Są też tzw. kontrakty gwiazdorskie, które - jak ustalił "Press" - będą teraz negocjowane indywidualnie.

TAI nadzoruje TVP Info oraz programy informacyjne TVP 1 i TVP 2.

(KOZ, 11.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.