Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Wyborcza" z biało-czerwono-białą flagą w logotypie

Biało-czerwono-biała flaga to historyczne barwy Białorusi, obecnie używane przez opozycję

"Gazeta Wyborcza" (Agora) z okazji nadchodzących prawosławnych świąt Bożego Narodzenia obchodzonych na Białorusi umieściła w papierowym i cyfrowym wydaniu dziennika logotyp z biało-czerwono-białą flagą, symbolem białoruskich protestów.

Wtorkowe wydanie "Wyborczej" zostało zadedykowane mieszkańcom Białorusi, w środku pojawiły się teksty poświęcone sytuacji w tym kraju i odezwa do Polaków liderki ruchu oporu Swiatłany Cichanouskiej.

Po sfałszowanych w sierpniu 2020 roku wyborach na Białorusi wciąż trwają protesty. Również w ubiegłym roku "GW" zastąpiła swój logotyp biało-czerwono-białą flagą. Jest ona najpowszechniejszym symbolem protestów odbywających się na Białorusi. To historyczne barwy tego kraju, obecnie używane przez opozycję. Oficjalna flaga jest czerwono-zielona.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 05.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.