Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sanepid nie ukarze Radia Maryja za organizację urodzin

W uroczystościach wzięli udział m.in. politycy rządzącej koalicji (screen: YouTube/Radio Maryja)

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu nie nałoży kar na uczestników i organizatorów 29. urodzin Radia Maryja, bo nie dopatrzył się w wydarzeniu nieprawidłowości.

Jak podawały media, w odbywających się 5 grudnia w Toruniu uroczystościach  rocznicy założenia Radia Maryja wzięły udział setki wiernych, kilkudziesięciu duchownych oraz wielu polityków. RMF FM zwracał uwagę, że część polityków, w tym Zbigniew Ziobro i Mariusz Błaszczak, przemawiała bez zasłonięcia ust i nosa.

Zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury złożyła posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus.

Toruński sanepid swoją decyzję tłumaczy informacjami otrzymanymi od policji i organizatorów uroczystości. Policja przekazała, że nie ukarano ani nie upomniano żadnego z uczestników za naruszenie obostrzeń epidemicznych, organizatorzy podali zaś, że zachowali limity dotyczące przebywania maksymalnie jednej osoby na piętnaście metrów kwadratowych i że wszystkie osoby miały zasłonięte usta i nosy.

(JSX, 16.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.