Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanadyjska rozgłośnia zerwała współpracę z Radiem Maryja

Kanadyjska rozgłośnia zerwała umowę z Radiem Maryja ze skutkiem natychmiastowym, bez zapowiedzi (screen: Facebook.com/thomaslukaszuk)

Kanadyjska stacja radiowa 1320 CJMR z Oakville, nieopodal Toronto, po ponad 20 latach zerwała współpracę z Radiem Maryja. Jak napisał szef rozgłośni Matt Caine, powodem jest nadawanie programów szerzących nienawiść, antysemityzm i ksenofobię.

Kanadyjska stacja nadawała programy Radia Maryja przez ponad 20 lat. Do zerwania współpracy w Kanadzie doszło bez zapowiedzi. Rozgłośnia Tadeusza Rydzyka skarży się na kneblowanie głosu katolickiego w tym kraju. - Jest to głęboko niesprawiedliwe i nieprawdziwe – oświadczył o. Jacek Cydzik, dyrektor centrali Radia Maryja w Kanadzie. Rozgłośnia wyjaśnia, że „wszystko odbyło się za plecami centrali Radia Maryja”.

Radio Maryja zaznacza, że jest nadal dostępne na terenie Kanady. Audycji można słuchać w internecie i za pomocą satelity.

Great day for human rights in Canada! Xenophobic radio program from Poland, Radio Maryja, is no longer aired on Canadian...

Opublikowany przez Thomasa A. Lukaszuka Piątek, 11 grudnia 2020

(MAC, 14.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.