Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 27, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ćwiąkała, Leniarski i Petruczenko nominowani do Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego

Laureata Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego 2020 ogłosimy 8 grudnia podczas gali finałowej Grand Press (fot. Archiwum, Maciej Zienkiewicz, Archiwum RASP)

Tomasz Ćwiąkała z Canal+ Sport, Radosław Leniarski z „Gazety Wyborczej” i Maciej Petruczenko z „Przeglądu Sportowego” są nominowani do tegorocznej Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego. „Press” przyzna ją po raz szósty.

Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego otrzyma dziennikarz sportowy mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturę zawodową i osobistą. Laureat odbierze statuetkę – replikę pucharu wręczanego zwycięzcom turnieju tenisowego Bohdan Tomaszewski Cup, organizowanego przez Fundację im. Bohdana Tomaszewskiego i czek na 10 tys. zł. Partnerem nagrody jest BNP Paribas Bank Polska.

O wskazanie dziennikarzy godnych otrzymania tego wyróżnienia redakcja „Press” poprosiła 34 szefów polskich redakcji sportowych oraz cenionych dziennikarzy i komentatorów sportowych, w tym laureatów poprzednich edycji konkursu: Stefana Szczepłka, Włodzimierza Szaranowicza, Pawła Wilkowicza, Mirosława Żukowskiego i Michała Kołodziejczyka.

Kierując się otrzymanymi zgłoszeniami, wyłoniliśmy nominowanych (kolejność alfabetyczna):

Tomasz Ćwiąkała (Canal+ Sport) – za profesjonalizm, na który składa się rzetelność, pomysłowość i głęboka analiza podejmowanych tematów. Warsztat nowoczesnego komentatora buduje na znajomości języków obcych (angielskiego, hiszpańskiego, portugalskiego i włoskiego), ogromnej wiedzy o współczesnej piłce nożnej i staranności w przekazywaniu swoich analiz w ojczystym języku. Zaczynał w serwisie Weszlo.com, potem był komentatorem Eleven Sports Network, a od dwóch lat pracuje dla widzów Canal+ Sport.

Radosław Leniarski („Gazeta Wyborcza”) - za poszukiwanie oryginalnych tematów i ogromną wiedzę nie tylko o sporcie. Doskonale obsługuje największe imprezy (był na dziewięciu igrzyskach olimpijskich, opisywał największe sukcesy Polaków po 1989 roku), ale sport jest dla niego także pretekstem do pokazywania współczesnych problemów świata. Z bezprecedensowym uporem roztrząsa afery dopingowe. Za swą dziennikarską postawę jest niezwykle ceniony w środowisku. Od 26 lat jest jednym z filarów „Gazety Wyborczej”.

Maciej Petruczenko („Przegląd Sportowy”) - za doskonałe pióro, którym od pół wieku służy kibicom. Wybitny fachowiec od lekkoatletyki, ruchu olimpijskiego i dopingu. Chociaż widział już prawie wszystko, wciąż patrzy w przyszłość - wszechstronnie i odważnie interpretuje wydarzenia, łącząc oczywiste fakty, wyciąga nieoczywiste wnioski, często daleko wykraczające poza sport. Autor książki o kulisach kariery swojej rówieśniczki – królowej polskiego sportu Ireny Szewińskiej. Od ponad 20 lat kieruje redakcją warszawskiego tygodnika „Passa”. W kończącym się roku obchodził jubileusz 50-lecia pracy dla „Przeglądu Sportowego”.

Laureata Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego 2020 ogłosimy 8 grudnia podczas gali finałowej Grand Press.

Organizatorami konkursu są: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press
Mecenas konkursu: Kulczyk Investments
Partnerzy konkursu: Grupa Lux Med, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Jeronimo Martins Polska, Storytel, UPC
Partner nagrody Grand Press Economy: Allegro
Partner nagrody Grand Press Digital: Facebook
Partner Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego: BNP Paribas Bank Polska
Partner nagrody Książka Reporterska Roku: Miasto Sopot
Partner gali: British American Tobacco

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(CP, 27.11.2020)

Pozostałe tematy weekendowe

55 materiałów w finale konkursu Grand Press 2020
Polityczny odzew artystów zainspirowanych...
Grand Press 2020: nominacje w kategorii News oraz...
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.