Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W przyszłym roku ma ruszyć anglojęzyczny TVP World

TVP World ma być dostępny w Ameryce i krajach europejskich (fot. Piotr Molecki/East News)

Telewizja Polska w pierwszej połowie 2021 roku planuje uruchomić anglojęzyczny kanał międzynarodowy TVP World - ustalił "Press". Stacja zastąpi projekt Poland In.

TVP World ma prezentować punkt widzenia Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Kanał będzie mieć formułę informacyjno-publicystyczno-dokumentalną. TVP chce, by był on dystrybuowany w Ameryce i krajach europejskich.

W ramówce TVP World nie będzie treści fabularnych, które stanowią dziś znaczną część oferty internetowej telewizji Poland In. Nowy kanał zastąpi dotychczasowy projekt.

Poland In uruchomiony został w listopadzie 2018 roku i zajmuje się jedynie Polską. Poland In tworzy osobny zespół, a w planach była emisja satelitarna kanału, do której nie doszło.

Premier Mateusz Morawiecki już w połowie 2019 roku zapowiadał stworzenie anglojęzycznego kanału telewizyjnego o Polsce. "Rozumiem, że każdy kraj ma ambicję stworzenia kanału informacyjnego na rynkach zagranicznych, ale one nie cieszą się dużą popularnością poza znawcami danego kraju, obserwatorami i dziennikarzami" - komentował wówczas Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV SA.

(KOZ, 24.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.