Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook zagrożony zamknięciem w Wietnamie

Rząd w Wietnamie stawia warunki Facebookowi (fot. Nghia Nguyen/ Unsplash.com)

Władze Wietnamu zagroziły Facebookowi zamknięciem w tym kraju, jeśli nie zgodzi się cenzurować więcej lokalnych treści politycznych. Agencję Reutera poinformował o tym wysoko postawiony przedstawiciel amerykańskiej firmy.

W kwietniu Wietnam wyłączył na krótko lokalne serwery Facebooka. Platforma zgodziła się wprowadzić cenzurę "antypaństwowych postów" i serwery zostały włączone. W sierpniu władze zażądały jednak jej zaostrzenia poprzez rozszerzenie zakresu zakazanych tematów. Na to już Facebook się nie zgodził.  

Amerykański koncern rocznie zarabia w tym kraju ponad 1 mld dol., ma ok. 60 mln użytkowników. W przypadku niedostosowania się do zaleceń władze grożą całkowitym zamknięciem serwisu. Wietnam próbował uruchomić własne sieci społecznościowe, aby konkurować z Facebookiem, ale żadna z nich nie osiągnęła dużej popularności. Pomimo szeroko zakrojonych reform gospodarczych rządząca Partia Komunistyczna zachowuje ścisłą kontrolę nad mediami i nie toleruje sprzeciwu. Kraj ten zajmuje piąte miejsce od końca w światowym rankingu wolności prasy prowadzonym przez Reporterów bez Granic.

(MAC, 20.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.