Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Listopad 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ZFPR uznaje praktyki agencji R4S za sprzeczne ze standardami

O Adamie Hofmanie stało się głośno w weekend, za sprawą mecenasa Romana Giertycha (screen YouTube/Radio Zet)

Zarząd Związku Firm Public Relations w swoim oświadczeniu określił działania agencji R4S jako stojące w sprzeczności z definicją i standardami public relations.

O sprawie stało się głośno za sprawą mecenasa Romana Giertycha, który opublikował w sieci oświadczenie o dwóch korupcyjnych ofertach złożonych reprezentowanemu przez niego bankierowi Leszkowi Czarneckiemu. Ujawnił, że Adam Hofman, były poseł i rzecznik PiS, a obecnie współwłaściciel agencji public relations R4S miał proponować Czarneckiemu zatrudnienie byłego prezesa banku Pekao SA Michała Krupińskiego i udział w przejęciu stacji informacyjnej TVN 24.

Zdaniem zarządu ZFPR takie praktyki "jako niespełniające norm naszej profesji nie powinny być w jakikolwiek sposób z nią wiązane ani tym bardziej utożsamiane, a tym samym podmiot prowadzący tego typu działania nie może określać siebie ani być nazywanym firmą bądź agencją PR" - napisano.

Związek przypomina, że "public relations to budowanie relacji w oparciu o rzetelną i profesjonalną oraz pozytywną komunikację, z poszanowaniem dobra wspólnego, ładu biznesowego oraz wszelkich norm prawnych".

(KOZ, 19.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.