Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Premiera "Cyberpunka 2077" ponownie przesunięta

Premiera "Cyberpunka 2077" została przesunięta już trzeci raz (screen: YouTube/Cyberpunk 2077)

Zarząd CD Projekt przesunął po raz kolejny premierę gry "Cyberpunk 2077", tym razem na 10 grudnia. 

Dotychczas planowano, że premiera długo wyczekiwanej gry nastąpi 19 listopada. Producent "Cyberpunka 2077" poinformował jednak we wtorek, że gra trafi na rynek trzy tygodnie później. 

"Przesunięcie daty premiery wynika ze złożoności finalnych procesów optymalizacji działania gry na dziewięciu platformach obecnej i przyszłej generacji (Xbox One/X, wsteczna kompatybilność na Xbox Series S/X, PlayStation 4/Pro, wsteczna kompatybilność na PlayStation 5, PC, Stadia), na których zostanie wydana oraz testowania jej na tych platformach w warunkach dużego rozproszenia zespołu produkcyjnego. Wskazane działania wymagają zapewnienia dodatkowego czasu ze strony spółki" - poinformowano w komunikacie.

Zarząd spółki podkreślił, że przesunięcie daty premiery jest w interesie firmy i jej akcjonariuszy. CD Projekt przed debiutem Allegro był największą spółką na Giełdzie Papierów Wartościowych.

To już trzeci raz, kiedy wydanie gry zostaje przesunięte. Pierwszą zapowiadaną datą był 16 kwietnia 2020 roku.

(MTK, 28.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.