Dział: INTERNET

Dodano: Październik 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Patrycjusz Wyżga z Trójki do Wirtualnej Polski

Patrycjusz Wyżga zajmie się tworzeniem multimedialnych materiałów dziennikarskich i dołączy do prowadzących programy wideo produkowane przez WP (fot. materiały prasowe)

Patrycjusz Wyżga dołącza do redakcji WP Wiadomości. Będzie prowadził programy informacyjne i gospodarcze.

W WP Patrycjusz Wyżga zajmie się tworzeniem multimedialnych materiałów dziennikarskich i dołączy do prowadzących programy „Tłit”, „Newsroom” oraz „Money. To się liczy”. Ma też prowadzić wewnętrzne warsztaty z wystąpień przed kamerą i pracy z głosem. Do redakcji WP Wyżga dołączy w listopadzie.

"Ten transfer to kontynuacja drogi, którą obraliśmy kilka miesięcy temu, polegającej na wzmacnianiu naszych redakcji najbardziej interesującymi nazwiskami. Wspomnę tu Mariusza Gierszewskiego i Wojciecha Wybranowskiego w WP Wiadomościach czy Piotra Koźmińskiego w WP Sportowych Faktach" - mówi Piotr Mieśnik, pełniący obowiązki redaktora naczelnego WP. 16 listopada stanowisko redaktora naczelnego Wirtualnej Polski obejmie Marcin Meller.

Patrycjusz Wyżga ma prawie dwudziestoletnie doświadczenie dziennikarskie. Był szefem zespołu dziennikarzy ekonomicznych w Programie III Polskiego Radia i głównym gospodarzem trzygodzinnego, popołudniowego pasma „Zapraszamy do Trójki”. Wcześniej, przez prawie 11 lat, pracował w TVN. Był prezenterem programów informacyjnych i prowadzącym rozmowy w TVN 24 Biznes i Świat. Jako reporter przygotowywał materiały o tematyce gospodarczej w TVN CNBC. 

Jak wynika z danych Gemius/PBI, we wrześniu strona główna Wp.pl miała 532,13 mln odsłon (wzrost o 1,75 proc. w porównaniu z wrześniem 2019) i odwiedziło ją 13,07 mln użytkowników (wzrost o 9,93 proc.).

(BAE, 20.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.