Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio chce szkolić przyszłych dziennikarzy

Polskie Radio nie podaje, kto konkretnie poprowadzi zajęcia (fot. Piotr Molecki/East News)

Polskie Radio stworzyło Akademię Radiową dla studentów po trzecim roku nauki i dla absolwentów.

W ramach Akademii Radiowej odbędą się kursy na dziennikarza/reportera radiowego, wydawcę i realizatora.

Polskie Radio nie odpowiedziało nam na pytanie, kto poprowadzi zajęcia. W komunikacie spółka podała, że będą to byli i obecni pracownicy i współpracownicy Polskiego Radia oraz specjaliści ze świata nauki, mediów i kultury.

Większość zajęć ma mieć charakter warsztatów. Pierwsza seria rozpocznie się w poniedziałek 28 września. Radio zapowiedziało, że najlepsi uczestnicy kursów będą mieli szansę na pracę w spółce.

"Akademia Radiowa została powołana w związku z potrzebą zapewnienia kadry dziennikarskiej na najwyższym poziomie warsztatowym, językowym i merytorycznym oraz ze względu na misję nadawcy publicznego. Stwarza możliwość młodym, ambitnym i zdolnym ludziom realizowania ich powołania dziennikarskiego" – mówi Agnieszka Kamińska, prezeska Polskiego Radia.

⇒ ZOBACZ TEŻ: "Działania władz Polskiego Radia mają cechy uporczywego mobbingu"

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 25.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.