Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

SDP z akcją wsparcia dla białoruskich dziennikarzy

W ramach akcji SDP będzie codziennie publikować wideo, w których mają występować znane postacie polskich mediów (screen YouTube.com/SDP Portal)

„Solidarni z Białorusią – dziennikarze polscy dla dziennikarzy białoruskich” to akcja wsparcia zainicjowana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. W geście solidarności z represjonowanymi dziennikarzami z Białorusi nagrano filmiki ze specjalnym przekazem.

W pierwszej odsłonie wystąpiła Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, która zaapelowała o zaprzestanie wszelkich form represji wobec dziennikarzy. "Bez wolnej i niezależnej prasy nie ma dzisiaj demokratycznego państwa" – powiedziała w filmiku opublikowanym na stronie SDP.

W ramach akcji SDP będzie codziennie publikować wideo, w których mają występować znane postacie polskich mediów. 

– Sprawa jest gardłowa, jeśli chodzi o dziennikarzy na Białorusi, więc robimy, co możemy, żeby podtrzymywać ten temat – mówi Dorota Zielińska, koordynatorka współpracy z zagranicą SDP. 

Zielińska zwraca uwagę, że skala represji wobec dziennikarzy na Białorusi narasta. – Kiedy 11 sierpnia wystosowaliśmy pierwszy apel, wówczas była mowa o ponad dwudziestu dziennikarzach, w różny sposób poszkodowanych w wyniku protestów na Białorusi. Dziś jest ich już ponad 200 – mówi.

Kolejne wideo, w którym występuje Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", zostało opublikowane dzisiaj.

(BAE, 21.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.