Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Plus i T-Mobile też obniżają ceny połączeń z Białorusią

Plus i T-Mobile Polska do połowy września łączą taniej z Białorusią (screen YouTube.com/Reuters)

Operatorzy komórkowi Plus i T-Mobile obniżyli stawki za połączenia głosowe Polski z Białorusią. Już wcześniej zrobił to Orange.

Obniżka Plusa dotyczy opłaty za minutę połączenia z białoruskimi sieciami stacjonarnymi i komórkowymi. Od teraz obowiązująca stawka za minutę połączenia wynosi 1 zł brutto, czyli w zależności od posiadanej oferty to obniżka nawet o połowę w stosunku do standardowej stawki. Obniżona cena obejmuje do 1000 minut na połączenia z maksymalnie pięcioma białoruskimi numerami. Promocja trwa od 24 sierpnia do 15 września włącznie.

Z kolei T-Mobile Polska oferuje klientom abonamentowym pakiet na rozmowy lub SMS-y z białoruskimi numerami stacjonarnymi i komórkowymi. W ramach pakietu klienci otrzymają nawet 85-proc. zniżkę na połączenia. W przypadku klientów korzystających z ofert na kartę oraz klientów Heyah i tuBiedronka operator przygotował obniżenie stawki połączeń o połowę – z 1,96 zł do 99 groszy za minutę połączenia. Nowe stawki T-Mobile Polska mają zostać uruchomione w najbliższych dniach i będą obowiązywać do 16 października. "Operator bierze pod uwagę możliwość rozszerzenia tego okresu, jeśli niepokojące wydarzenia na terenie Białorusi będą się przedłużać" – napisano w komunikacie T-Mobile Polska. 

Na początku zeszłego tygodnia Inicjatywa Wolna Białoruś zaapelowała do prezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, żeby polskie telekomy zniosły opłaty za dzwonienie i roaming na Białorusi. Jako pierwszy obniżył ceny połączeń międzynarodowych z Polski na Białoruś Orange Polska.

(BAE, 25.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.