Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Orange Polska obniża ceny połączeń z Białorusią - to ważny gest

Dotychczas tylko Orange Polska obniżył ceny połączeń z Białorusią (screen YouTube.com/Belsat)

Orange Polska i należąca do niego sieć nju mobile obniżają ceny połączeń międzynarodowych z Polski na Białoruś. To odpowiedź na apel Białorusinów niepokojących się o swoich bliskich.

Obniżka Orange dotyczy wszystkich połączeń wykonywanych na białoruskie numery stacjonarne i komórkowe. Cena za minutę połączeń wynosi teraz 1 zł brutto zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W zależności od oferty oznacza to obniżkę od 40 do 50 proc. w stosunku do standardowej ceny.

– Ruch Orange w sprawie obniżenia cen połączeń z Polski do Białorusi nie jest tylko nową ofertą czy promocją, to symboliczny gest poparcia dla Białorusi – mówi Anna Gołębicka, strateg i ekspert od marketingu. – Sytuacja, która rozgrywa się aktualnie za naszą granicą, bardzo przypomina wydarzenia z naszej historii, z sierpnia 80'. Dlatego gest Orange jest tym bardziej istotny dla Polaków, bo sami wiemy, jak trudno jest walczyć o wolność i jak ważne są gesty ze świata - dodaje Gołębicka.

Dotychczas tylko Orange Polska zdecydował się na obniżenie cen połączeń z Białorusią. Do obniżki szykuje się T-Mobile, który poinformował "Presserwis", że pracuje nad rozwiązaniami, które ułatwią utrzymywanie kontaktów z osobami po białoruskiej stronie granicy bez ponoszenia wysokich opłat za roaming oraz połączenia i SMS międzynarodowe w strefie poza UE. Natomiast Play analizuje możliwości w tej sprawie. Do publikacji tego tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi od Plusa.

Na początku tygodnia Inicjatywa Wolna Białoruś zaapelowała do prezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, żeby polskie telekomy zniosły opłaty za dzwonienie i roaming na Białorusi.

"Jednym ze sposobów represjonowania białoruskich obywateli jest od lat manipulowanie dostępem do sieci telefonicznej i internetowej. Od miesięcy reżim Łukaszenki ograniczał działanie internetu mobilnego na czas protestów, w ostatnich dniach trwało całkowite wyłączenie internetu na terenie Białorusi" – napisała w apelu Inicjatywa Wolna Białoruś.

Białorusini, którzy chcą skorzystać z internetu na polskiej karcie, na Białorusi muszą zapłacić za 100 kB internetu 3,6 zł w sieci Play, w T-mobile 3,63 zł, w Plusie 2,46 zł za 50 kB, a w Orange 1,51 zł za 50 kB.

Według danych Orange Polska liczba połączeń wykonywanych w sierpniu z Polski na Białoruś wzrosła czterokrotnie w porównaniu z lipcem.

(BAE, 20.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.