Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Naczelna Rada Adwokacka bez zgody rozpowszechniała tekst "DGP"

Na stronie Gazetaprawna.pl cały tekst jest dostępny dla subskrybentów (screen: Gazetaprawna.pl)

Naczelna Rada Adwokacka usunęła ze swojej strony internetowej i z profilu na Facebooku materiał "Dziennika Gazety Prawnej" (Infor Biznes). Na jego rozpowszechnianie nie miała zgody redakcji.

W środę na stronie internetowej i facebookowym profilu Naczelnej Rady Adwokackiej  pojawił się skan stron "DGP". W tej formie udostępniono cały wywiad z Maciejem Gutowskim, profesorem nauk prawnych, adwokatem i dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, który dotyczył organizacji wyborów władz adwokatury w czasie epidemii. Rozmowa została opublikowana w wersji drukowanej dziennika i w   płatnej części serwisu Gazetaprawna.pl.

"Poszanowanie pracy dziennikarzy, wersja adwokacka. Cały tekst, za który czytelnicy »Dziennika Gazety Prawnej« płacą, Naczelna Rada Adwokacka umieściła na swoim profilu FB. Na dodatek wycięto z zeskanowanej strony autopromocję Inforu, żeby przypadkiem wydawca się nie rozpanoszył" - skomentował na Twitterze Patryk Słowik, dziennikarz "DGP". W gazecie obok wywiadu wydawca promował dodatki dla seniorów, co ze skanu publikowanego przez NRA usunięto.

 

- Zawsze w takim przypadku interweniujemy. To naruszenie praw autorskich. Nie są one, niestety, zbyt szanowane, a powinny. W przypadku NRA interwencja odniosła, jak się zresztą spodziewaliśmy, pozytywny i błyskawiczny skutek. Przeprosiny i wyjaśnienia już otrzymaliśmy – mówi "Presserwisowi" Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny "DGP". W piątek tuż przed godz. 13 skan wywiadu zniknął ze stron NRA, zastąpiono go linkiem do serwisu Gazetaprawna.pl.

"Przepraszam za publikację całego wywiadu, w przyszłości będziemy pilnować, by uzyskać wcześniej zgodę Redakcji. Wywiad został opublikowany dzień po wydaniu gazetowym na prośbę osoby udzielającej wywiadu, co oczywiście nie zwalnia z konieczności uzyskania takiej zgody" - przeprasza Izabela Matjasik z biura prasowego NRA.

Jak wynika z badania Gemius/PBI, w czerwcu serwis Gazetaprawna.pl odwiedziło 3,46 mln użytkowników (wzrost o 52,95 proc. w stosunku do czerwca 2019 roku). W czerwcu, według badania ZKDP, średnia sprzedaż ogółem "Dziennika Gazety Prawnej" wyniosła 31 286 egz. (spadek o 3,34 proc. względem czerwca 2019 roku). 

(JSX, 10.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.