Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kurski i Maciej Pawlicki kandydatami na prezesa TVP

Jacek Kurski i Maciej Pawlicki (fot. Piotr Molecki/East News, screen YouTube/Polskie Radio)

Jacek Kurski i Maciej Pawlicki są kandydatami na prezesa Telewizji Polskiej. Pawlicki mówi, że zgłosił się sam.

Wybór prezesa TVP jest w porządku piątkowego posiedzenia Rady Mediów Narodowych. Z dniem 7 sierpnia rezygnację z czasowego wykonywania czynności prezesa TVP złożył szef rady nadzorczej spółki Maciej Łopiński.

Na prezesa TVP Łopiński zarekomendował RMN członka zarządu telewizji Jacka Kurskiego. W TVP nikt nie miał wątpliwości, że Kurski wróci na fotel prezesa. Zajmował to stanowisko od 8 stycznia 2016 roku do 9 marca 2020 roku. Według Łopińskiego w tym czasie spółka "poprawiła swoją pozycję rynkową, oglądalność względem konkurencji komercyjnej, znacząco zwiększyła ofertę programową w większości gatunków telewizyjnych oraz dokonała skoku technologicznego i dystrybucyjnego nadrabiając lata zaniedbań w tych obszarach". "Sądzę, że dotychczasowy dorobek p. Jacka Kurskiego w kierowaniu Telewizją Polską daje rękojmię prawidłowego wykonywania zadań i obowiązków jako nowego prezesa zarządu" - napisał w rekomendacji Łopiński.

RMN podczas piątkowego posiedzenia rozpatrzy również kandydaturę Macieja Pawlickiego na prezesa TVP. Jak mówi Pawlicki, sam wysłał e-mail ze zgłoszeniem na to stanowisko. - Zostałem zaproszony do rozmowy zdalnej podczas posiedzenia - dodaje.

Maciej Pawlicki jest producentem filmowym i telewizyjnym, reżyserem, w przeszłości był m.in. dyrektorem programowym RTL 7 i wiceprezesem Telewizji Familijnej.

(KOZ, 07.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.