Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 31, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Producent "Na dobre i na złe" z mniejszym zyskiem

Przychody producenta "Na dobre i na złe" wzrosły o 3 proc. (screen YouTube/serialetvp)

Spółka Artrama, producent seriali "Barwy szczęścia" oraz "Na dobre i na złe", w 2019 roku wypracowała 2 mln zł zysku netto przy 85,7 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Ze sprawozdania spółki złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że przychody Artramy w porównaniu z 2018 rokiem wzrosły o 3 proc. Koszty działalności operacyjnej spadły o 11,9 proc., do 69,1 mln zł. Spółka zmniejszyła zysk netto o 45,9 proc., do 2 mln zł.

W związku z pandemią koronawirusa zarząd spółki zdecydował o utworzeniu 5 mln zł rezerw w celu zabezpieczenia ekip filmowych produkcji seriali telewizyjnych we wszelkiego rodzaju środki ochrony zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Artrama dla Telewizji Polskiej produkuje seriale "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe" i "Na sygnale", a dla Telewizji Polsat - w "Rytmie serca".

(KOZ, 31.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.