Dział: REKLAMA

Dodano: Lipiec 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

DDB Warszawa zastosowała niskie redukcje płac, ale na dłużej

Obniżki pensji w DDB Warszawa są pochodną skrócenia czasu pracy (fot. Pixabay.com)

W wyniku pandemii koronawirusa Grupa DDB obniża pracownikom pensje z zastrzeżeniem, że ta redukcja może potrwać do końca przyszłego roku.

Obniżki wynoszą 5-7,5 proc. Wynikają ze skrócenia czasu pracy - pracownicy zaczynają pracę w poniedziałki później, a w piątki kończą wcześniej. Nie wszyscy mają tak samo skrócony czas pracy, stąd różnica w wysokości obniżek. 

- Nie zakładamy, że będzie to obowiązywać do końca 2021 roku, ale nie możemy tego wykluczyć, więc uznaliśmy, że lepiej z góry o tym uprzedzić. Ludzie nie mogą żyć w niepewności co do swojej przyszłości i zarobków, dlatego uważamy, że przyjęte przez nas rozwiązania są optymalne - wyjaśnia Szymon Gutkowski, dyrektor zarządzający agencji reklamowej DDB Warszawa. - Nie spodziewamy się, by gospodarka, a co za tym idzie - rynek reklamowy szybko wyszedł z kryzysu, efekty gospodarcze pandemii będą odłożone w czasie. Tym bardziej że nie wiadomo, czy nie będzie kolejnej fali koronawirusa. Dlatego, naszym zdaniem, lepsze są długotrwale mniejsze obniżki niż skokowe duże.

Obniżki wynagrodzeń nie obejmują wszystkich spółek w Grupie DDB, tylko agencję DDB Warszawa, która najbardziej odczuła skutki pandemii koronawirusa. Grupę DDB tworzą w Polsce: DDB Warszawa, Gutenberg, CutCut, Happy Endians Digital Production, BNA.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(AMS, 22.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.