Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Polityka" ma 20 tys. cyfrowych prenumeratorów

Według Mariusza Czykiera subskrypcja cyfrowa to raczej element uzupełniający ofertę "Polityki" (fot. materiały prasowe)

Liczba prenumeratorów cyfrowych tygodnika "Polityka" (Polityka) wynosi 20 tys. – poinformował wydawca. To o prawie 60 proc. więcej niż w lipcu zeszłego roku. 

W ramach cyfrowej subskrypcji prenumerator ma dostęp do cyfrowych treści tworzonych przez wydawnictwo Polityka. Są to treści z cotygodniowych wydań papierowych "Polityki", innych czasopism, serwisu Polityka.pl i blogów. 

"To jedna piąta wydania drukowanego"

Mariusz Czykier, konsultant Optizen Labs, twierdzi, że przyjmując jako punkt odniesienia sprzedaż papierową, to 20 tys. subskrybentów nie jest oszałamiającym wynikiem. – To zaledwie jedna piąta wydania drukowanego – mówi Czykier. – Natomiast patrząc na to, że w Polsce niechętnie płaci się za treści, a "Polityka" nie stosuje też bardzo rozbudowanych zachęt subskrypcyjnych, to ten wynik jednak robi wrażenie.

Prenumerata cyfrowa w wersji standardowej kosztuje 19,99 zł miesięcznie, a prenumerata premium 29,99 zł. Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego "Polityki" i szef serwisu Polityka.pl, informuje, że minimalnie popularniejszy jest pakiet standard, ale rośnie odsetek abonentów premium. – W tej chwili proporcje te są prawie pół na pół – mówi Lipiński. Wzrost liczby subskrybentów "Polityki" liczony rok do roku to 58 proc.

Daleka droga do pełnego przejścia na digital

Według Czykiera subskrypcja cyfrowa to raczej element uzupełniający ofertę "Polityki", która głównie opiera się na wersji drukowanej. – Do tego, aby całkowicie przejść na digital, jeszcze daleka droga – uważa Czykier. 

Średnia sprzedaż "Polityki" w maju wyniosła 90 089 (spadek o 4,01 proc. w porównaniu z majem 2019 roku). Na początku kwietnia liczba sprzedanych cyfrowych wydań tygodnika "Polityka" wyniosła 16,9 tys. egz. Najwięcej sprzedanych subskrypcji cyfrowych w Polsce ma "Gazeta Wyborcza" (Agora) - w kwietniu było ich 240 tys.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(BAE, 22.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.