Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Lipiec 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koncesje Wnet

Twórcą Radia Wnet jest szef Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński (fot. Piotr Molecki/East News)

KRRiT idzie na rękę nadawcom radiowym. Szkoda, że tylko wybranym.

Jest 12 listopada 2018 roku. Radio Wnet, stworzone przez prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztofa Skowrońskiego, nadaje specjalną audycję w związku z uruchomieniem emisji na UKF w Warszawie i Krakowie. Dziennikarze radia wraz z gośćmi na początku odśpiewali pieśń „My, Pierwsza Brygada”. Pierwszymi gośćmi Skowrońskiego było prezydium Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji: wiceprzewodnicząca Teresa Bochwic i przewodniczący Witold Kołodziejski.

„Ja chciałam najpierw powitać miliony słuchaczy” – zaczęła Bochwic. Mocno się pomyliła, choć pokazała, co się marzy Krajowej Radzie.

BUDOWANIE PLURALIZMU

Na razie – według badania Radio Track – Radio Wnet zamiast milionów słuchaczy gromadzi ich kilkadziesiąt tysięcy (w pierwszym kwartale każdego dnia radio miało 46 tys. słuchaczy). Bochwic w tej samej audycji opowiadała, że nadającemu od prawie 10 lat w internecie Radiu Wnet „wszyscy towarzyszyliśmy i przejmowaliśmy się jego losami”. Witold Kołodziejski ubolewał, że „nie ma tak naprawdę rozgłośni niezależnych”, a polski rynek radiowy jest zdominowany przez kilka grup radiowych. „Stąd z przyjemnością witamy Radio Wnet na falach eteru. To jest przede wszystkim wkład w budowę pluralizmu”.

„Było kilku kandydatów, część się wycofała” – mówiła słuchaczom Radia Wnet Teresa Bochwic. A Witold Kołodziejski dodał: „Jedynym i zwycięskim wnioskodawcą byliście wy. Trzymam kciuki. Proszę o wytrwałość”.

Maciej Kozielski

Pozostałe tematy weekendowe

W mediach coraz mniej o koronawirusie
Radio Nowy Świat bez odgrzewanych kotletów
Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7355 (koszt 3,69 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tu wpisz kod jeśli dostałeś go mailem kupując dostęp w redakcji „Press”. Więcej informacji w regulaminie.

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.