Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 15, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef Trójki: chciałem przeprosić Niedźwieckiego, zarząd się nie zgodził

Kuba Strzyczkowski wcześniej przeprosił Marka Niedźwieckiego na antenie Trójki (screen: YouTube.com/Art Imperium - Portal Kulturalny)

Dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia Kuba Strzyczkowski chciał zamieścić przeprosiny dla Marka Niedźwieckiego na stronie internetowej radia. "Decyzją Zarządu przeprosin nie umieszczono" - napisał Kuba Strzyczkowski na facebookowym profilu Trójki.

Marek Niedźwiecki odszedł z Trójki po oskarżeniu go o dokonanie manipulacji przy liczeniu głosów na listę przebojów. Nowy dyrektor stacji zapewniał, że zależy mu na powrocie Niedźwieckiego, przeprosił go też na antenie. Niedźwiecki w połowie czerwca złożył pozew przeciwko Polskiemu Radiu i jego władzom za naruszenie dóbr osobistych, bo oprócz Strzyczkowskiego nie przeprosił go nikt z władz rozgłośni. O przeproszenie Niedźwieckiego (a także Bartosza Gila i Haliny Wachowicz) zaapelowali w liście otwartym do prezeski radia Agnieszki Kamińskiej pracownicy i współpracownicy Programu III Polskiego Radia.

We wtorek wieczorem na facebookowym profilu Trójki pojawił się wpis z podpisem Strzyczkowskiego. "Informuję, że poprosiłem o umieszczenie moich przeprosin dla Marka Niedźwieckiego na stronie Trójki. Decyzją Zarządu przeprosin nie umieszczono. Zarząd uważa, że nie obraził Pana Marka i chce dochodzić swoich racji przed sądem. Zaproponowałem dyr. Rogalskiemu złożenie dymisji. Nie złożył. Nie uczestniczy w pracach Zespołu Trójki, ponieważ Zespół nie wyobraża sobie tej współpracy z uwagi na szkalowanie red. Niedźwieckiego" - napisano na profilu.

Mirosław Rogalski od początku kwietnia jest wicedyrektorem Trójki. Już pod koniec maja Strzyczkowski mówił "Presserwisowi", że zespół nie chce z nim pracować.

"Nie podoba mi się udział red. Cejrowskiego w kampanii wyborczej. Poinformowałem Biuro Programowe i Zarząd o problemie. Czekam na reakcję" - dodał na Facebooku Strzyczkowski. Wojciech Cejrowski zamieścił tuż przed drugą turą wyborów wideo na YouTubie, na którym wyciąga z sedesu kartkę z nazwiskiem Rafała Trzaskowskiego. Napis na desce klozetowej głosi "nie wybierajcie śmieci".

(JSX, 15.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.