Dział: RADIO

Dodano: Maj 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Niedźwiecki żąda przeprosin od Polskiego Radia i TVP

"To nie jest dobry ani łatwy czas – ani dla Trójki, ani dla mnie" - napisał Marek Niedźwiecki (fot. Wikimedia Commons/ R.komorowski, CC BY 3.0)

Marek Niedźwiecki wysłał wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i TVP. Dziennikarz Trójki domaga się przeprosin i przekazania 10 tys. zł na rzecz lekarzy walczących z pandemią. 

Marek Niedźwiecki odszedł z radiowej Trójki po tym, jak został oskarżony przez dyrekcję o dokonanie manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki w ramach notowania „Listy przebojów Trójki” z 15 maja. Wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", która nawiązuje do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu w Święta Wielkanocne, gdy inni nie mogli ze względu na epidemię.

Po emisji notowanie zniknęło jednak ze strony internetowej rozgłośni, a dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski zdecydował o unieważnieniu głosowania. Najpierw twierdził, że został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy, a potem, że piosenka zajęła czwarte, a nie pierwsze miejsce. Wczoraj tłumaczył się z tego na posiedzeniu senackiej komisji.

Marek Niedźwiecki wydał oświadczenie:

Jutro miało być 1999. notowanie Listy Przebojów Trójki. Dla mnie już go nie będzie. To nie jest dobry ani łatwy czas – ani dla Trójki, ani dla mnie.

Złożyłem dziś wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Robię to nie tylko dla siebie, ale też dla Słuchaczy, bo stworzyliśmy wspólnie coś wyjątkowego. Oczekuję od wezwanych oficjalnych przeprosin oraz przekazania kwoty 10 tys. złotych na rzecz lekarzy walczących z pandemią.

Żegnam się z Trójką, ale nie z Ludźmi Trójki, bo wciąż jesteśmy RAZEM.

To tylko tango…

Marek Niedźwiecki

(AMS, 21.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.