Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał Sportowy zaskoczony przejściem Salety do Polsatu Sport

Przemysław Saleta i Janusz Pindera prowadzili w KS program "Nasze wielkie walki" (screen YouTube/Kanał Sportowy)

Przemysław Saleta, były bokser, zawodowy mistrz Europy, dołączył do stałego zespołu komentatorskiego w Polsat Sport. Jeszcze w środę nagrywał z Januszem Pinderą program o boksie dla internetowego Kanału Sportowego.

Kanał Sportowy założyli Krzysztof Stanowski, Michał Pol oraz związani wówczas z Polsatem Mateusz Borek i Tomasz Smokowski. Internetowa aktywność stała się powodem nieporozumień pomiędzy Polsatem a jego dziennikarzami. W rezultacie Smokowski odszedł ze stacji, a Borek pod koniec kwietnia poinformował, że otrzymał listowne wypowiedzenie swojej umowy. Od czerwca bokserskie gale Mateusza Borka pokazuje TVP, umowę podpisano na trzy lata. Wcześniej transmitował je Polsat. 

Teraz z kolei Saletę współpracującego z KS zakontraktował na wyłączność Polsat. Borek zapewnia, że KS pokaże w niedzielę nagrany już program Pindery i Salety "Nasze wielkie walki".

- Dla nas to nowa sytuacja. Dowiedzieliśmy się o tym niestety nie od Przemka, tylko z internetu. Ja Przemka Saletę jako eksperta cenię i przypominam, że od kilku lat był dostępny na rynku. Nie dostawał jednak ofert. Ale cieszę się, że występy w KS i w magazynie "W ringu" Etoto.tv przekonały wielką telewizję do zaoferowania mu kontraktu. Życzymy mu w Polsacie powodzenia - informuje Mateusz Borek. 

Saleta nie będzie więc mógł współpracować z KS. - To nie jest nasza decyzja. My nie mamy z tym problemu. Ale chyba Polsat mu nie zezwala na żadne aktywności. A na pewno nie w KS i Etoto.tv - przyznaje Borek.

- Przemysław Saleta będzie współpracował z Polsat Sport na wyłączność także na polu internetowym - informuje Tomasz Ołdak z działu promocji i PR Telewizji Polsat.

Janusz Pindera nie chce komentować decyzji Salety. Mówi jedynie, że sprawy związane z programem "Nasze wielkie walki" wyjaśnią się w najbliższych dniach. - Janusz Pindera ma dowolność wyboru i doboru gościa. To jego program - zapewnia Borek. 

Saleta jest od lat bokserskim ekspertem. Jak informuje Polsat, w czwartek Saleta będzie jednym z gości "Koloseum - magazynu sportów walki", a później zasiądzie przed mikrofonem podczas gali boksu zawodowego w Las Vegas. 

(SK, 09.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.