Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN proponuje wspólną debatę "zainteresowanym nadawcom"

Andrzej Duda zgodził się na debatę w TVP i udzielił wywiadu Polsat News (fot. Piotr Molecki/East News)

Stacja TVN proponuje zorganizowanie wspólnej debaty przed drugą turą wyborów prezydenckich "przez zainteresowanych nadawców". Stacja chciałaby, aby wydarzenie odbyło się np. w Stoczni Gdańskiej albo Muzeum Powstania Warszawskiego.

TVN proponuje, aby debata odbyła się w miejscu, które "ma charakter symboliczny i ma szczególne znaczenie dla Polaków, takim jak Stocznia Gdańska lub Muzeum Powstania Warszawskiego" - mówił cytowany w komunikacie Marcin Barcz, członek zarządu TVN. Jak dodał, "istotne jest, aby zagwarantować kandydatom równe szanse i dać telewizjom prawo do wskazania prowadzącego dziennikarza oraz swobodnego zadawania pytań. Sygnał z debaty powinien być udostępniony wszystkim zainteresowanym nadawcom".

Polsat wcześniej z propozycją debaty trzech największych telewizji wystąpił do TVN i TVP. Rzecznik Polsatu Tomasz Matwiejczuk nie chciał w czwartek odnieść się do najnowszej propozycji TVN.

W tym tygodniu TVN i TVN 24 chciały zorganizować debatę wraz z Onetem i Wirtualną Polską. Debata miała odbyć się w czwartek, ale Andrzej Duda odmówił w niej udziału. Debaty nie było, a w czwartek prezydent pojawił się w wywiadzie telewizyjnym w Polsat News.

Z kolei TVP swoją debatę planuje na 6 lipca w miejscowości Końskie. Chęć udziału w niej zadeklarował Andrzej Duda. Wydarzenie miałoby się odbyć z udziałem publiczności.

Zastrzeżenia do takiego sposobu ma członek Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun. W piśmie do p.o. prezesa TVP Macieja Łopińskiego zwraca uwagę, że zgodnie z rozporządzeniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji debata ma być przeprowadzona bez udziału publiczności. Podkreślają to też serwis OKO.press i "Gazeta Wyborcza". "Całkowicie dementuję fake news »Gazety Wyborczej«. Debata Prezydencka w Końskich zostanie zorganizowana zgodnie z rozporządzeniem KRRiT. Proszę nie powielać nieprawdziwych informacji" - skomentował to na Twitterze Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Przed pierwszą turą debatę zorganizowała jedynie Telewizja Polska.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 03.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.