Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"PB": Google zainwestuje w Polsce nawet 2 mld dolarów

Centra danych i regiony Google działają obecnie w ośmiu krajach (fot. Kai Wenzel/ Unsplash)

Google planuje przeznaczyć nawet 2 mld dolarów na budowę centrum przetwarzania danych w Polsce. Jak podkreśla "Puls Biznesu", będzie to największa w historii inwestycja koncernu w naszym kraju.

Dziennik przypomina, że na początku maja Microsoft zapowiedział inwestycję w Polsce wartą miliard dolarów. Przywoływano wówczas ubiegłoroczne nieskonkretyzowane deklaracje Google'a. "PB" dotarł do ich głównych założeń.

Jak podaje gazeta, region Google Cloud w Warszawie ma być największą inwestycją na rynku infrastruktury tego typu w Polsce, według wicepremier, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz wartą 1,5-2 mld dolarów. Dyrektor rozwoju biznesu Google Cloud w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Magdalena Dziewguć zapowiada jej rozruch na początku przyszłego roku.

Dziennik pisze, że centra danych i regiony Google działają w ośmiu krajach, Polska jest pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej. Również w Warszawie znajduje się punkt węzłowy sieci optycznej łączący huby Google w Tallinie i Frankfurcie.

Galeria: 40 lat CNN

(RAQ, 24.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.