Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 06, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Microsoft i Operator Chmury Krajowej ogłaszają inwestycję wartą miliard dolarów

Nowy region data center będzie częścią globalnej infrastruktury Microsoft (fot. Pexels.com)

Operator Chmury Krajowej (spółka PKO Banku Polskiego i Polskiego Funduszu Rozwoju) nawiązał strategiczne partnerstwo z firmą Microsoft, w wyniku czego za miliard dolarów ma powstać w Polsce hub technologiczny amerykańskiej firmy.

Dzięki partnerstwu z OChK Microsoft uruchomi w Polsce swój pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej region przetwarzania danych. „OchK dostarcza usługi w modelu multicloud dając klientom swobodę wyboru między wariantami rozwiązań chmurowych i oferując technologie, które najlepiej pasują do ich modelu biznesowego. Platforma chmurowa Azure i rozwiązania Microsoft 365 to świetne rozszerzenie naszej oferty” - powiedział podczas konferencji ogłaszającej partnerstwo Michał Potoczek, prezes Operatora Chmury Krajowej.

Zagłosuj na zdjęcie, które otrzyma Nagrodę Internautów w konkursie Grand Press Photo 2020

Mark Loughran, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoftu podkreślił, że dzięki tej inwestycji, wartej 1 mld dolarów, będzie dostęp do "światowej klasy technologii, a w szczególności rozwiązań chmurowych, z poziomu data center zlokalizowanego w Polsce". 

Zapowiadany nowy region data center będzie częścią globalnej infrastruktury Microsoft, w skład której wchodzi 59 regionów chmurowych zapewniających dostępność usługi Microsoft Azure w ponad 140 krajach.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(IKO, 06.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.