Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W "Wiadomościach" nieznany projektant zachwala kreacje pierwszej damy

Christian Paul został podpisany jako "amerykański projektant mody" (screen: Wiadomosci.tvp.pl)

W materiale "Wiadomości" TVP wśród oceniających kreacje Agaty Dudy-Kornhauser znalazł się amerykański projektant mody Christian Paul. Internauci zauważyli, że nie ma o nim wzmianki w wyszukiwarkach. Szef TAI Jarosław Olechowski zapewnia, że redakcja „nie wymyśliła projektanta mody”.

„Pięć lat Pierwszej Damy” to materiał przygotowany przez Kingę Kwiecień i Alicję Kukułę. Wyemitowany został w poniedziałek w głównym wydaniu „Wiadomości” w TVP 1. Znalazły się w nim m.in. wypowiedzi młodych przechodniów oraz polskiej projektantki Eli Piorun. Christian Paul, przedstawiany jako „amerykański projektant mody”, zestawił kreacje Agaty Dudy-Kornhauser i Melanii Trump.

W mediach społecznościowych pojawiły się wątpliwości, czy jest to prawdziwa osoba.

Odniósł się do nich na Twitterze Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej: „Wbrew temu co twierdzą hejterzy redakcja nie »wymyśliła projektanta mody«. Dziennikarze TVP nie dadzą się zastraszyć!”.

Informacje na temat projektanta próbowała uzyskać m.in. Agata Szczęśniak z Oko.Press. Odnalazła konto Christana Paula na Instagramie, które obserwują 63 osoby. W Linkedin znalazła osobę łudząco podobną do Christiana Paula, która przedstawia się jako przedsiębiorca i obecnie działa w sektorze big data w Warszawie.

(PAZ, 23.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.