Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 15, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego nie jest już prezesem wydawcy "GPC"

Beata Dróżdż w 2019 roku kandydowała do Parlamentu Europejskiego z listy PiS (screen YouTube/Lokalna News)

Grzegorz Tomaszewski przestał być prezesem Forum, wydawcy "Gazety Polskiej Codziennie". Zastąpiła go Beata Dróżdż, dyrektor generalna Niezależnego Wydawnictwa Polskiego (wydawca "Gazety Polskiej"), radna PiS Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Tomaszewski, kuzyn prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, prezesem spółki był od 2013 roku (zastąpił wówczas Janinę Goss). Był jedynym członkiem zarządu. Obecna prezes Beata Dróżdż wcześniej zasiadała w radzie nadzorczej Forum. Jest związana z Klubami "Gazety Polskiej". To radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, w 2019 roku kandydowała do Parlamentu Europejskiego z listy PiS.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "GP Codziennie" i "GP", informuje, że do zmian doszło też w radzie nadzorczej spółki. Odeszła z niej Barbara Skrzypek, bliska współpracowniczka Jarosława Kaczyńskiego. W tym roku przeszła na emeryturę. Do rady nadzorczej trafili: Małgorzata Nocuń, dyrektor finansowa wydawcy "GP", i Winicjusz Sokół związany z Klubami "Gazety Polskiej". - Na moją prośbę w radzie został Ryszard Czarnecki, który nadal jest jej przewodniczącym - mówi Sakiewicz. Czarnecki jest europosłem PiS.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem "GPC" wyniosła w kwietniu 10 284 egz.

(SK, 15.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.