Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 04, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Peru koronawirus zabił 20 dziennikarzy

W Peru jest ponad 170 tys. przypadków zarażenia koronawirusem (screen YouTube/ITV News)

Co najmniej 20 dziennikarzy peruwiańskich zmarło na Covid-19. 

Peru jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych pandemią w Ameryce Łacińskiej.  Drugim po Brazylii - z ponad 170 tys. przypadków zarażenia koronawirusem i 4,6 tys. zgonów. Zamykanie firm medialnych i pogorszenie warunków pracy powodowało, że wielu dziennikarzy relacjonowało wydarzenia na własną rękę, bez odpowiednich środków ochronnych. Co najmniej sześciu dziennikarzy zmarło w amazońskim mieście Iquitos, czterech w stolicy kraju Limie, inni na północnym wybrzeżu.

Publiczny nadawca telewizyjny i radiowy w Peru nakazał pracownikom w wieku powyżej 60 lat pozostanie w domach po wybuchu pandemii. Ale tylko cztery z tych osób pracowały w państwowych mediach, reszta była freelancerami. 

Peru nie jest jedynym krajem w regionie, który doniósł o śmierci dziennikarzy na skutek zarażenia koronawirusem. Co najmniej 12 dziennikarzy zmarło w ciężko dotkniętym mieście Ekwadoru - Guayaquil, ośmiu w Brazylii i co najmniej jeden w Nikaragui.

(MAC, 04.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.