Dział: INTERNET

Dodano: Maj 29, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zwolnienia w dziale wideo Ringier Axel Springer Polska

RAS Polska pod koniec kwietnia ogłosił przeprowadzenie zwolnień grupowych (fot. materiały prasowe)

Ringier Axel Springer Polska w ramach zwolnień grupowych rozstał się z ponad 10 osobami z działu wideo, w którym zatrudnionych jest ok. 60 pracowników – wynika z ustaleń "Presserwisu". Zlikwidowany został dział short programming.

Działający w dziale wideo odział short programming zajmował się tworzeniem krótkich filmów przeznaczonych na profile mediów RAS Polska na Facebooku. - Z ośmiu pracujących tam osób zwolniono sześć, dwie zostały przesunięte do innych działów – mówi pracownik działu wideo. Jak dodaje, w całym dziale wideo firmy zwolniono ponad 10 osób. - Kierownicy twierdzą, że jeżeli chodzi o zwolnienia grupowe, na razie jest po wszystkim – zaznacza nasz informator.

O te zwolnienia zapytaliśmy biuro prasowe RAS Polska. Do czasu zamknięcia tego wydania "Presserwisu" nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

RAS Polska pod koniec kwietnia ogłosił przeprowadzenie zwolnień grupowych, które mają się zakończyć do 30 czerwca. Spółka tłumaczyła w komunikacie, że są one "wynikiem dostosowania działalności do przedstawionej w zeszłym roku struktury oraz strategii. Nowe wyzwania związane z pandemią koronawirusa przyspieszyły konieczność podjęcia tych decyzji w celu utrzymania stabilnej kondycji finansowej firmy". Z naszych informacji wynika, że pracę w sumie ma stracić około 90 pracowników etatowych i 60 współpracowników. Z firmą rozstali się już m.in. Wojciech Cieśla z tygodnika "Newsweek Polska", Anna Kiedrzynek z Newsweek.pl i trzech korespondentów lokalnych "Przeglądu Sportowego".

Galeria: Premiery seriali w czerwcu

(JSX, 29.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.