Dział: INTERNET

Dodano: Maj 27, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mark Zuckerberg w czasie pandemii zarobił 30 mld dol.

Mark Zuckerberg zajmuje trzecią pozycję na liście najbogatszych na świecie (fot. Wikimedia Commons/Anthony Quintano)

Według Bloomberg Billionares Index przez dwa miesiące pandemii koronawirusa majątek Marka Zuckerberga, założyciela i właściciela Facebooka, powiększył się o 30 mld dol.

W połowie marca stan posiadania Zuckerberga wyceniano na 57,5 mld dol. Obecnie Bloomberg szacuje jego majątek na 87,5 mld. Stało się tak na skutek wzrostu kursu akcji do najwyższego dotąd poziomu (230,75 dol. za akcję), m.in. dzięki wprowadzeniu aplikacji zakupowej Shops czy Messenger Rooms (50 osób może jednocześnie uczestniczyć w rozmowie).

Zuckerberg zajmuje trzecią pozycję na liście najbogatszych na świecie. W czasie pandemii jeszcze więcej zarobił jednak szef Amazona Jeff Bezos - 32 mld, osiągając kwotę 145 mld dol. Drugi jest Bill Gates, szef Microsoftu (ponad 106 mld).

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(MAC, 27.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.