Dział: RADIO

Dodano: Maj 27, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mirosław Rogalski chce zostać w Trójce, ale zespół nie chce z nim pracować

Mirosław Rogalski zanim został wicedyrektorem Trójki, prowadził "Alarm!" w TVP 1 (screen Vod.tvp.pl)

Według naszych rozmówców mało prawdopodobne jest, żeby na stanowisku zastępcy dyrektora Programu III utrzymał się Mirosław Rogalski, który funkcję objął na początku kwietnia.

- Zespół z panem Rogalskim nie chce pracować - przyznaje Kuba Strzyczkowski, od poniedziałku nowy dyrektor i redaktor naczelny stacji. - Słabo wyobrażam sobie sytuację, kiedy w Trójce jest kierownik czy dyrektor, do którego nikt się nie odzywa, a tak to będzie - dodaje.

Sam Rogalski mówi: - Jestem w trakcie rozmów z Kubą. Uważam, że powinienem go wspomóc.

- Najbardziej wspomoże Kubę i Trójkę, odchodząc. Po występie na osławionej konferencji (ubiegłotygodniowa konferencja z udziałem prezes Agnieszki Kamińskiej i ówczesnego dyrektora Tomasza Kowalczewskiego - przyp. red.) nikt przyzwoity nie zechce z nim współpracować. Przed wyjściem może jeszcze tylko przeprosić Marka, Bartka i Halinę (zespół "Listy przebojów Trójki" - przyp. red.) - choć raczej nie spodziewam się, aby był w stanie zrozumieć, co w istocie zrobił - komentuje Wojciech Dorosz, dziennikarz Trójki oraz wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III Polskiego Radia.

Jak informowaliśmy, ważą się też losy prezeski Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej. Z naszych ustaleń wynika, że jeszcze w tym tygodniu może stracić stanowisko.

Mirosław Rogalski został wicedyrektorem Trójki na początku kwietnia. Wcześniej prowadził magazyn reporterów "Alarm!" w TVP 1. W telewizji publicznej pracował od października 2015 roku, kiedy trafił do Akademii Telewizyjnej. Wcześniej prowadził studio produkcji filmowych RMedia. W latach 1997-2005 był związany z Grupą TVN, m.in. organizując oddział w Toruniu, współpracował z „Faktami” i „Uwagą”. W Trójce pracował już w latach 90., prowadził m.in. poranne i popołudniowe "Zapraszamy do Trójki".

Czytaj też:

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 27.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.