Dział: RADIO

Dodano: Maj 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Trójka ratuje się puszczaniem muzyki

W piątek pod siedzibą Trójki odbył się protest (fot. Jakub Kaminski/East News)

Program III Polskiego Radia po odejściu dziennikarzy musi wypełniać czas antenowy muzyką z playlisty, bo brakuje jej prowadzących. Z naszych informacji wynika, że playlistę przygotowali odchodzący pracownicy stacji. Z Trójką pożegnały się kolejne osoby: Katarzyna Kłosińska, Marta Malinowska i Łukasz Adamski.

W piątek zamiast kolejnego notowania "Listy przebojów Trójki" nadawano samą muzykę (nie było prowadzącego). Stacja na swojej stronie internetowej informowała, że audycja została zawieszona. "Czynimy tak z szacunku dla słuchaczy i wszystkich prowadzących ten kultowy program, a przede wszystkim dla Marka Niedźwieckiego, który zdecydował się zakończyć współpracę z Programem 3 Polskiego Radia. W piątek po godzinie 19.00 zagraliśmy przeboje znane z trójkowej anteny" - napisano.

W sobotę w Trójce nie było m.in. audycji "Radiowy Dom Kultury" Agnieszki Szydłowskiej (zamiast niej na antenie była muzyka z playlisty) i "Lista osobista" Piotra Metza, dyrektora muzycznego, który złożył wypowiedzenie. Zamiast "Listy osobistej"  na antenie pojawiła się audycja "Apteka nocna" Jędrzeja Kodymowskiego. W niedzielę nie było też "Siesty" Marcina Kydryńskiego, a jak wynika z ramówki na stronie stacji, późnym wieczorem "Minimaxu" Piotra Kaczkowskiego. Wszyscy ci prowadzący w ostatnim czasie rozstali się z rozgłośnią.

Jeden z byłych dziennikarzy Trójki mówi "Presserwisowi", że playlisty przygotowali jeszcze przed odejściem dziennikarze redakcji muzycznej. - Wiem, że Mariusz Owczarek przygotował piosenki na pasmo, które weszło w miejsce "Listy Przebojów Trójki". Inne pasma zapewne przygotowali inni koledzy z redakcji muzycznej, którzy nie prowadzą już audycji – mówi nasz rozmówca.

"Nowa, atrakcyjna oferta programowa"

O ramówkę Trójki zapytaliśmy Monikę Kuś z biura zarządu Polskiego Radia. "Kierownictwo anteny przygotowuje obecnie nową, atrakcyjną ofertę programową. Po przywróceniu normalnego trybu pracy o wszystkich zmianach w ramówce będziemy na bieżąco informować słuchaczy" - napisała nam. Nie odpowiedziała konkretnie, kiedy to nastąpi.

Współpracę z Programem III Polskim Radiem kończą kolejne osoby: Katarzyna Kłosińska, autorka audycji "Co w mowie piszczy?", Marta Malinowska prowadząca "Sekcję rytmiczną" i Łukasz Adamski, prezentujący przez ostatni rok felietony o serialach "Adamski seryjny". W niedzielę serwis Wyborcza.pl podał, że w poniedziałek Beata Michniewicz nie poprowadzi "Salonu politycznego Trójki". Według informacji serwisu Michniewicz jest na zwolnieniu lekarskim.

Kordon policji przed wejściem do Trójki

W piątek po godz. 19, gdy zwykle nadawana była "Lista przebojów Trójki", koło siedziby radia zgromadzili się protestujący. Policja legitymowała ich i kazała się rozejść, powołując się na ograniczenia związane z epidemią. Następnie funkcjonariusze otoczyli kordonem wejście do budynku rozgłośni. W sobotę policja zatrzymała kobietę, która samotnie protestowała koło siedziby Trójki. Policja zatrzymanie tłumaczyła odmową wylegitymowania się.

Helsińska Fundacja Praw Człowieka manipulowanie pozycją utworu Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" na liście przebojów i próby usunięcia go z anteny nazwała "bezprecedensowym aktem cenzury".

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(JSX, KOZ, 25.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.