Dział: RADIO

Dodano: Maj 27, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Poranne "Zapraszamy do Trójki" może w czwartek wrócić na antenę

Gościem piątkowej "Godziny prawdy" będzie Kuba Strzyczkowski (fot. materiały prasowe)

W czwartek na antenę Programu III Polskiego Radia może wrócić poranny program "Zapraszamy do Trójki". W piątek nowy dyrektor Trójki Kuba Strzyczkowski ma wziąć udział w audycji Michała Olszańskiego.

Kuba Strzyczkowski, który od poniedziałku jest dyrektorem i redaktorem naczelnym Trójki, we wtorek o 11 spotkał się z zespołem. - Dyrektor opowiedział nam, co ustalił, jakie ma zapewnienia. Chcielibyśmy, żeby to się udało. Mamy sporo wątpliwości, bo z drugiej strony mamy przeciwnika, który często do tej pory był nieuczciwy - relacjonuje jeden z dziennikarzy Trójki. - Jeśli uda się zrealizować zapowiedzi, to jest szansa, że Trójka będzie wracać powoli - bo po takim zniszczeniu nie da się zrobić tego szybko - do zdrowia, bo trudno mówić o świetności. Jak wróci do zdrowia, będzie można mówić, jak przywracać jej świetność - przyznaje nasz rozmówca.

Inny dziennikarz Trójki opowiada: - Usłyszeliśmy o zapewnieniach, że Trójka będzie autonomiczna. Większość z nas zdaje sobie sprawę, że to jakiś diabelski pakt.

Jak już w poniedziałek mówił Strzyczkowski, na antenę wrócić mają m.in. Piotr Stelmach i Marcin Łukawski. Obecnie wielu dziennikarzy Trójki jest na zwolnieniach lekarskich lub wypowiedzeniach. Prowadzących nie mają ani poranne, ani popołudniowe "Zapraszamy do Trójki". Od poniedziałku nie jest nadawany również "Salon polityczny Trójki".

Z naszych informacji wynika, że poranny program "Zapraszamy do Trójki" może wrócić w czwartek. - Mam wielką nadzieję, że tak będzie - mówi dyrektor Programu III. - Jeśli będzie poranna audycja "Zapraszamy do Trójki, to poprowadzi ją Marcin Łukawski - stwierdza. Z Łukawskim we wtorek nie udało nam się skontaktować.

W piątek o 12 Michał Olszański poprowadzi specjalne, dwugodzinne wydanie audycji "Godzina prawdy". Gościem będzie Kuba Strzyczkowski, a program realizowany ma być z telefonicznym udziałem słuchaczy.

Czytaj też:

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(KOZ, 27.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.