Dział: RADIO

Dodano: Maj 26, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Strzyczkowski zapowiada powrót "Listy przebojów Trójki" i kilku dziennikarzy

Kuba Strzyczkowski liczy na powrót Marka Niedźwieckiego (screen: YouTube.com/Art Imperium - Portal Kulturalny, YouTube.com/Xiegarnia.pl))

Nowy dyrektor Programu III Polskiego Radia Kuba Strzyczkowski zapowiada powrót na antenę m.in. Marcina Łukawskiego i Piotra Stelmacha, a także "Listy przebojów Trójki". Liczy też na powrót Marka Niedźwieckiego.

Kuba Strzyczkowski został powołany na dyrektora i redaktora naczelnego radiowej Trójki w poniedziałek. Zastąpił na stanowisku Tomasza Kowalczewskiego, który - jak podała spółka - zwrócił się do zarządu "z prośbą o przyjęcie jego rezygnacji z pełnionej funkcji". Kowalczewski w połowie maja unieważnił notowanie "Listy przebojów Trójki", które wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Prowadzącemu Markowi Niedźwieckiemu publicznie zarzucił manipulację przy liczeniu głosów. Niedźwiecki złożył wypowiedzenie, a po nim zrobiło to wielu innych pracowników stacji, m.in. w proteście przeciwko cenzurze.

- W poniedziałek dowiedziałem się, że zaakceptowano moje warunki - mówi nam Kuba Strzyczkowski ("Rzeczpospolitej" podał, że propozycję kierowania Trójką dostał w sobotę). Pytany, czy ustalał je z prezeską Polskiego Radia Agnieszką Kamińską, czy z przewodniczącym Rady Mediów Narodowych Krzysztofem Czabańskim, stwierdza: - Ustalenia dotyczące Trójki zapadały przed Radą Mediów Narodowych.

Serwisy informacyjne będą powstawać na Myśliwieckiej

Według naszych rozmówców Kuba Strzyczkowski miał dostać zapewnienie autonomii w sprawie m.in. serwisów Trójki, których nie będzie już przygotowywać Informacyjna Agencja Radiowa. Na czym polegać ma autonomia? - Decyzje dotyczące doboru tematów, dźwięków, gości będą zapadały na Myśliwieckiej. Na Myśliwieckiej będą powstawać serwisy informacyjne - odpowiada Strzyczkowski.

- Trójka jest w ruinie. Czegoś takiego nie było nigdy - przyznaje Kuba Strzyczkowski. W ostatnich dniach część pasm nie ma prowadzących - jedni dziennikarze złożyli wypowiedzenia, inni poszli na zwolnienia lekarskie. Na wtorek zapowiada spotkanie z zespołem rozgłośni. Pytany, kto wróci na antenę, wymienia m.in. Marcina Łukawskiego, Piotra Stelmacha i Katarzynę Stoparczyk. Jak powiedział "Rzeczpospolitej", na antenie pojawić się mają ponownie również Krystian Hanke i Patrycjusz Wyżga. "Ufam Kubie Strzyczkowskiemu. Ale nie ufam tym, którzy prosili Go o zaufanie, obiecując autonomię dla @RadiowaTrojka. Jednak z szacunku dla tego wybitnego Dziennikarza, posłucham z uwagą i ciekawością, co ma nam do powiedzenia" - napisał na Twitterze Wyżga.

- Lista przebojów w najbliższy piątek będzie - zapowiada Kuba Strzyczkowski. Prawdopodobnie będzie to jednak wydanie 1999. - Pewnie lista numer 2000 będzie za tydzień. Mam nadzieję, że poprowadzi ją Marek Niedźwiecki - mówi Strzyczkowski.

Kuba Strzyczkowski, który został dyrektorem Trójki, z anteną związany jest od 1990 roku. Przez wiele lat prowadził "Za, a nawet przeciw" i piątkowe "Zapraszamy do Trójki".

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(KOZ, 26.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.