Dział: RADIO

Dodano: Maj 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Stelmach odchodzi z Trójki. "To dla mnie najbardziej dramatyczny czas"

Stelmach to kolejny dziennikarz, który odchodzi z Trójki w ostatnim tygodniu (fot. Piotr Molecki/East News)

Z Programu III Polskiego Radia odchodzi dziennikarz muzyczny i prezenter Piotr Stelmach, który był związany z rozgłośnią od 1997 roku.

Stelmach o swojej decyzji poinformował w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

"Dziś złożyłem wypowiedzenie. To, co w ostatnich dniach stało się z tym radiem, zatruło w bezpardonowy sposób moje wyobrażenia o zarządzaniu tak piękną, intymną i emocjonalną materią oraz kierowaniu tymi, którzy ją tworzą. Bo radio i ludzie radia taką materią są" - napisał Stelmach. "To dla mnie najbardziej dramatyczny czas, jaki pamiętam" - dodał.

Stelmach pracował w Trójce od 1997 roku. Prowadził m.in. audycje "Offensywa", "Pastelowy Świat Rocka", "Myśliwiecka 3/5/7", "Polski Top Wszech Czasów", "Akademia rozrywki", "Muzyczna poczta UKF", "Program alternatywny", "Lista przebojów Trójki". Jest autorem książki "Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim".

⇒ Przeczytaj też: Kolejni dziennikarze odchodzą z Trójki, Kazik żąda wycofania piosenki

Stelmach to kolejny dziennikarz, który odchodzi z rozgłośni. Wcześniej swoje decyzje ogłosili m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Piotr Metz, Hirek Wrona, Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska.

Piątkowe głosowanie "Listy przebojów Trójki", prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego, wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski zdecydował o unieważnieniu głosowania, bo - jak twierdzi - dokonano "manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy". Stwierdził również, że prowadzący audycję przestawił piosenkę Kazika na 1. miejsce, a "piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste”.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(PAZ, 20.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.