Dział: RADIO

Dodano: Maj 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejni dziennikarze odchodzą z Trójki, Kazik żąda wycofania piosenki

Piotr Metz był szefem redakcji muzycznej Trójki od marca 2016 roku (fot. Piotr Molecki/East News)

Szef redakcji muzycznej Programu III Polskiego Radia Piotr Metz oraz dziennikarz muzyczny Piotr Kaczkowski odchodą z rozgłośni. Współpracę ze stacją zawiesił Michał Olszański. Z kolei Kazik Staszewski zażądał wycofania jego piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" z notowania "Listy przebojów Trójki".

- Najnormalniej w świecie uznałem, że nie mogę zaakceptować sposobu zarządzania ludźmi i sposobu traktowania ludzi tak jak Marka Niedźwieckiego ostatnio - powiedział Piotr Metz w rozmowie z Moniką Olejnik, zamieszczonej na jej profilu na Facebooku. Pokazał wiadomość SMS, jaką dostał od dyrektora Programu III Tomasza Kowalczewskiego ("Piotrze, dopilnuj aby piosenka o ktorej rozmawialismy nie byla na Antenie"). Wcześniej zadzwonił do Metza z prośbą o "zrobienie czegoś z tym Kazikiem". - Nie wiem, czy ten SMS był ważny dla dyrektora, skoro o nim nie pamięta, dla mnie był bardzo ważny, nawet powiedziałbym fundamentalny - skomentował Metz.

Piotr Metz szefem muzycznym Trójki został w marcu 2016 roku. Prowadził w stacji "Listę osobistą". Przedtem zajmował stanowisko szefa muzycznego Radia Kraków. Metz w latach 1990-2001 był dyrektorem muzycznym RMF FM. Pełnił funkcję szefa programowego Radiostacji i Radia Eska Kraków. Pracował także w MTV Polska i kierował miesięcznikiem "Machina".

Piotr Kaczkowski odchodzi z Trójki po 57 latach

Z Programu III Polskiego Radia odchodzi również dziennikarz muzyczny Piotr Kaczkowski, który był związany z rozgłośnią od 1963 roku. Kaczkowski o swojej decyzji poinformował w oświadczeniu, które trafiło do mediów społecznościowych. "Dzień dobry Domku. Te słowa przez pół wieku towarzyszyły mi na progu Myśliwieckiej 3/5/7. Marzyłem, że tak będzie zawsze. Niestety, od szeregu już lat, dzień po dniu, coraz bardziej blakły i więzły mi w gardle. Decyzja dojrzewała więc we mnie od dawna" - napisał Kaczkowski. "Miałem piękne życie radiowe. Mam nadzieję, że jeszcze wróci. W Trójce kierowanej z miłością i szacunkiem przez kompetentnych ludzi" - dodał.

W najbliższym czasie na antenie Trójki nie pojawi się Michał Olszański. - Zawieszam swoją działalność w Trójce. W aktualnej sytuacji, wobec oskarżeń wobec Marka Niedźwieckiego i Bartka Gila, nie wyobrażam sobie mojej obecności na antenie. Odmawiałbym w tej chwili jakiegokolwiek funkcjonowania antenowego. Jestem solidarny z kolegami - mówi Olszański.

Kazik nie chce swojej piosenki na "Liście przebojów Trójki"

We wtorek wycofania piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" z notowania "Listy przebojów Trójki" zażądał Kazik Staszewski. O decyzji poinformował na Facebooku, zamieszczając screen wiadomości, jaką wysłał pod adresem mailowym listy.

Piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" wygrała ostatnie notowanie listy, ale dyrekcja anteny unieważniła głosowanie i poinformowała, że utwór zajął ostatecznie czwartą pozycję.

Zapytaliśmy Polskie Radio, czy uwzględni żądanie Kazika. Odpowiedzi jednak nie dostaliśmy. We wtorek po południu cały czas można było głosować na piosenkę artysty.

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska w poniedziałek kolejny raz odrzuciła oskarżenia o cenzurowanie piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" i zapowiedziała, że słuchacze będą mogli głosować na utwór Kazika w "Liście przebojów Trójki".

Po unieważnieniu notowania i zarzutach manipulacji przy liczeniu głosów z Trójką zdecydował się rozstać gospodarz "Listy przebojów" Marek Niedźwiecki. Następnie swoje odejście ogłosili Hirek Wrona, Marcin Kydryński, Wojciech Mazolewski, Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska.

Braki kadrowe w Trójce

Z powodu braków kadrowych we wtorek, jako prowadzący pasmo w Trójce, pojawił się były wicedyrektor rozgłośni Mariusz Cieślik. Był gospodarzem programu między 9 a 12, a w środę ma być na antenie od 10 do 15. W poniedziałek Trójka wróciła do dawnego układu ramówki sprzed pandemii, ale od środy przywraca układ ramowy, jaki obowiązywał przez ostatnie tygodnie. - Jest dużo ludzi na zwolnieniach lekarskich, nie ma kto prowadzić audycji - przyznaje jeden z dziennikarzy Trójki, chcący zachować anonimowość.

Patrycjusz Wyżga, prowadzący popołudniowe "Zapraszamy do Trójki", opowiadał w trakcie audycji, że cieszy się z powrotu na Myśliwiecką po blisko dwóch miesiącach nadawania z domu. "Czar tego miejsca jest nie do podrobienia. To bez wątpienia najlepszy radiowy adres w historii tego kraju. Tak było dotąd. Z drugiej strony nie było jeszcze bardziej ponurego dnia, w którym rozpoczynałem popołudniowe wydanie »Zapraszamy do Trójki«" - mówił Wyżga. "W ciągu ostatnich kilku dni z Programu III Polskiego Radia odeszło kilka osób, które - dla mnie osobiście - są legendami dziennikarstwa radiowego. Razem z innymi, którzy w ciągu ostatnich kilku miesięcy i kilku lat opuścili Trójkę, zniknął magnes, który przyciągnął mnie na Myśliwiecką" - przyznał.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 20.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.