Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wiadomości" TVP i Wpolityce.pl bronią Kaczyńskiego po aferze z piosenką Kazika

W serwisie Wpolityce.pl opublikowano "Deklarację" wyrażającą „wsparcie i uznanie” dla „osób, które 10 kwietnia 2020 roku, w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej, uczciły pamięć ofiar” (fot. Jakub Kamiński/East News)

Prawicowi publicyści postanowili wesprzeć Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków PiS, którzy 10 kwietnia, mimo epidemii, odwiedzali cmentarze. Nie napisali wprost, że to reakcja na aferę wokół poświęconej temu piosenki Kazika, która wygrała i wkrótce zniknęła z "Listy przebojów Trójki", a wraz z nią kilkoro znanych dziennikarzy.

W serwisie Wpolityce.pl, o czym poinformowano we wtorek w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP, została opublikowana "Deklaracja" wyrażająca „wsparcie i uznanie” dla „osób, które 10 kwietnia 2020 roku, w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej, uczciły pamięć ofiar”. „Wyjątkowe okoliczności, wywołane epidemią, nie stanowiły i nie mogły stanowić przeszkody, która uniemożliwiałaby wypełnienie tego obowiązku przez przedstawicieli środowisk szczególnie poszkodowanych 10 kwietnia 2010 roku, i później szczególnie wyraźnie pielęgnujących pamięć o Tych, których straciliśmy w Smoleńsku” - napisano w serwisie Wpolityce.pl.

Press

Wpolityce.pl nie pisze wprost, że to reakcja na aferę w Trójce związaną z piosenką Kazika (screen: Wpolityce.pl)

W tekście nie pada nazwisko prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który 10 kwietnia, gdy cmentarze były zamknięte i można było wychodzić z domów tylko w określonych sytuacjach, odwiedzał groby nie tylko ofiar katastrofy smoleńskiej, ale też swojej matki. Nie jest też napisane wprost, że tekst jest reakcją na aferę, która wybuchła po tym, jak piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” zajęła pierwsze miejsce na "Liście przebojów Trójki", a potem notowanie zniknęło ze strony Polskiego Radia. Autorzy tylko to sugerują czytelnikom: „Uznajemy, że artyści mają prawo do swobodnej, nawet bardzo krzywdzącej oceny różnych wydarzeń i faktów. Uważamy jednak, że naszym obowiązkiem jest zaświadczenie przed historią i opinią publiczną, że złożenie wieńców na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej w dniu 10. rocznicy było wyrazem także i naszego bólu”.

Pod listem podpisało się wielu przedstawicieli mediów, które nie ukrywają sympatii do PiS, m.in.: Jacek i Michał Karnowscy, Bronisław Wildstein, Stanisław Janecki, Jan Pietrzak, Cezary Gmyz, Piotr Gursztyn i były prezes Telewizji Polskiej, obecnie doradca prezesa Jacek Kurski.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(MAK, 20.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.